Jest już wizualizacja kortów tenisowych „Calisia”!

Na kaliskim Szczypiornie powstaną korty tenisowe „Calisia”, które zostaną dofinansowane z pieniędzy pozyskanych z Polskiego Ładu kwotą 8 mln złotych, czyli w wysokości 95% wartości inwestycji. Prezydent zapewnia, że obiekt będzie aktywnie wykorzystywany i będzie okazją do kształcenia przyszłych tenisowych mistrzów sportu.

– Staramy się robić wszystko, by polepszać bazę i infrastrukturę sportową w Kaliszu. Kalisz był miastem, w którym nie było warunków do uprawiania tenisa ziemnego na odpowiednim poziomie w okresach jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych – argumentował prezydent Krystian Kinastowski. – Nie będzie to obiekt martwy, o którym wszyscy zapomną po jego wybudowaniu. Liczymy na to, że w Kaliszu będą mogły odbywać się chociażby Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – mówił prezydent Kinastowski.

Prezydent Kalisza wyjaśniał, że stworzenie profesjonalnej infrastruktury tenisowej może tworzyć pozytywne bodźce nie tylko dla środowiska tenisowego, ale także całej gospodarki Kalisza, ponieważ organizacja wszelkiego typu turniejów to przyjazd do Kalisza nawet kilkuset zawodników wraz z trenerami i sztabem, którzy będą musieli gdzieś przenocować czy coś zjeść. – Mam nadzieję, że dziewczynka czy chłopiec, którzy będą chcieli być drugą Igą Świątek, będą mogli to marzenie tutaj w Kaliszu zrealizować – mówił prezydent Kinastowski.

Podczas konferencji obecna była także prezes tenisowej SuperLigi Danuta Dmowska-Andrzejuk, była minister sportu – Igę Świątek i Huberta Hurkacza już mamy, lecz musimy kształtować nowe pokolenia – mówiła. Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński chwalił z kolei Krystiana Kinastowskiego – Wiele miast, mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, zazdrości takiego gospodarza – twierdził prezes PZT.

Dlaczego Szczypiorno? To tam w okresie PRL znajdowało się Państwowe Gospodarstwo Rolne, a trzecia edycja Polskiego Ładu skierowana jest do gmin, w których funkcjonowały właśnie PGR-y. Często te tereny spotykają się z problemami rozwojowymi, które ciągną się od czasów transformacji ustrojowej i, zdaniem rządzących z PiS, nazbyt liberalnych gospodarczo reform Leszka Balcerowicza.

W galerii poniżej prezentujemy wizualizację kortów tenisowych. Źródło wizualizacji: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski sp. j.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Ile kosztuje edukacja najmłodszych? Ceny wyprawki dla pierwszoklasistów

16 sierpnia 2022

Zeszyty, książki, przybory szkolne, stroje sportowe na zajęcia wychowania fizycznego....

czytaj więcej»

Dożynki w gminie Mycielin 2022

16 sierpnia 2022

Już 21 sierpnia w Słuszkowie odbędą się dożynki gminy Mycielin....

czytaj więcej»

Koncert Kathii w Opatówku

16 sierpnia 2022

W piątek 26 sierpnia do Opatówka przyjedzie młoda, utalentowana wokalistka...

czytaj więcej»

Gdzie w Kaliszu najłatwiej o wypadek?

16 sierpnia 2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na rondzie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami...

czytaj więcej»

Koniec objazdu ul. Częstochowskiej

16 sierpnia 2022

Linie 3A, 3B, 3C, 3D, 9: Od dnia 17 sierpnia...

czytaj więcej»

Zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy

16 sierpnia 2022

Zmiany wprowadzone 25 czerwca w rozporządzeniu w sprawie maksymalnej wysokości...

czytaj więcej»