baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

„Jesteśmy z Was dumni” – rusza zbiórka dla służb chroniących granicę

Od dziś rusza w naszym mieście zbiórka dla funkcjonariuszy służby granicznej oraz innych służb, strzegących polskiej granicy z Białorusią. Inicjatorem akcji jest przewodniczący Rady Miasta – Tadeusz Skarżyński oraz radny Artur Kijewski. Wśród produktów, które są zbierane jest kawa czy słodycze, a wszystko to, by okazać solidarność ze strzegącymi granic żołnierzami.

„Jesteśmy z Was dumni” to hasło przyświecające nowej inicjatywie, która od dziś startuje w Kaliszu. Celem akcji jest wsparcie dla służb mundurowych, zabezpieczających wschodnią granicę kraju. Jak mówią Tadeusz Skarzyński oraz Artur Kijewski – całe przedsięwzięcie jest apolityczne, a do udziału w nim zapraszani są wszyscy, którzy chcieliby pomóc. Dzięki akcji kaliszanie mają w symboliczny sposób podziękować osobom pełniącym służbę za ich trud i zapewnianie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej.

W związku z sytuacją, która ma miejsce na granicy i z tym, że wiele służb mundurowych tej granicy pilnuje, postanowiliśmy zaproponować akcję pod hasłem „Jesteśmy z Was dumni”. Podkreślam, że jest to inicjatywa nas jako mieszkańców Kalisza. Ma ona na celu wyrażenie poparcia i solidarności dla żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy służby granicznej, którzy obecnie stoją na granicy. Wszyscy wiemy jaka tam jest sytuacja, więc chcąc wykonać symboliczny gest w stronę wszystkich tych służb, proponujemy tę symboliczną akcję. Ma ona polegać na zbiórce herbaty, batonów czy np. czekolad. Nie możemy wszystkich żołnierzy zaprosić do nas na kawę lub porozmawiać z nimi. Takim gestem chcemy, by w wolnej chwili mogli sobie osłodzić czas, który mają podczas służby. Rozmawialiśmy już o sprawie z prezydentem czy dyrektor V liceum, gdzie są klasy mundurowe. Po zbiórce mamy zamiar zawieźć rzeczy i dalej rozdysponować wspomnianym funkcjonariuszom służb.

Artur Kijewski

Chcę zaznaczyć, że ta akcja ma wymiar całkowicie apolityczny i zapraszamy wszystkich do współpracy. Nie chcemy, by było to kojarzone z jakąś jedną grupą czy opcją polityczną. Chodzi o wyraz wsparcia dla żołnierzy, którzy działają na polskiej granicy i to niezależnie od tego, co myślimy o całej tej sytuacji. Myślę, że tym dziewczętom i chłopakom należy się pokazanie, że jesteśmy z nich dumni i chcemy ich wspierać.

Tadeusz Skarżyński

Oprócz produktów pokroju kawy czy słodyczy, inicjatorzy akcji zapraszają również kaliskie szkoły do udziału w przedsięwzięciu. Uczniowie swoją wdzięczność i pamięć mogą wyrażać także za pomocą symbolicznych kartek, które łącznie ze wspomnianymi artykułami, zostaną przetransportowane na granicę polsko-białoruską. Osoby zainteresowane akcją „Jesteśmy z Was dumni” mogą zostawiać produkty w:

– Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Babina 1, od poniedziałku do piątku, godz. 7.30 – 15.30 

– V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, ul. Piskorzewie 6, od poniedziałku do piątku, godz. 10.00 – 14.00

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze