baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

José Torres & Havana Dreams wystąpią na Prośnie!

Przed nami wielkie muzyczne wydarzenie w ramach Święta Rzeki Prosny. 26 sierpnia na scenie umieszczonej na rzece Prośnie, przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, wystąpią José Torres & Havana Dreams. Koncert rozpocznie się o 20:00.

 
Projekt JoséTorres & Havana Dreams – Salsa Symfonicznie składa się z najbardziej znanych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na morzu karaibskim – Kuby. Program powstał z tęsknoty JoséTorresa za swoim ojczystym krajem, za muzyką i mieszkańcami Kuby oraz własną, kubańską rodziną, z którą przyszło się żegnać muzykowi, kiedy podjął decyzję o emigracji do Europy. Utwory pochodzą z czasów, kiedy muzyka tradycyjna odgrywała ważną rolę zarówno artystyczną, jak i społeczną. W programie przeważają utwory traktujące o miłości, takie jak Como fue (Beny More), Quiereme Mucho (Gonzalo Roig), Aquellos ojos verdes (Adolfo Utrera i Nilo Menendez), czy współczesna kompozycja Mi primer amor (Mayito Rivera), ale także utwory obyczajowe, jak Me voy pal Pueblo (Marcelino Guerra), El Manisero (Moises Simons). Na finał koncertu usłyszymy jedną z najsłynniejszych kompozycji muzyki latynoskiej i karaibskiej – Guantanamera (Joseito Fernandez), wyrażającą tęsknotę kompozytora do dziewczyny pochodzącej z miasta Guantanamo, leżącego na wschodzie wyspy Kuby.

José Torres & Havana Dreams

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od wielu lat mieszkający na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry grającej salsę „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanamem, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Café i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Koncerty w wykonaniu José Torresa to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie pozostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski.

José Torres & Havana Dreams 

Ruben Silva – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

źródło: filharmonia kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze