baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Jubileusz 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Nakwasinie

W dniu 18 września 2022 roku, odbyła się uroczystość z okazji 100 – lecia jednostki OSP w Nowym Nakwasinie. Święto strażackie rozpoczęło się mszą świętą w kaplicy pw. Św. Rocha w Rogalu. Po mszy delegacje jednostek OSP z terenu gminy Koźminek przemaszerowały pod remizę w Nowym Nakwasinie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W imprezie wzięła udział także Miejsko – Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka, która asystowała podczas całej uroczystości.

100 – lecie jednostki OSP w Nowym Nakwasinie zostało połączone z poświęceniem nowego sztandaru oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy na strażnicy.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy sołectw Nowy Nakwasin i Rogal. Na okoliczność jubileuszu listy gratulacyjne na ręce Prezesa OSP Nowy Nakwasin Andrzeja Prętczyńskiego przekazali: Zastępca Burmistrza Gminy Koźminek Henryk Muszyński (od Burmistrza i Rady Miejskiej Gminy Koźminek), Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu St. Kpt. Damian Knop, Prezes Powiatowy Związku OSP RP w Kaliszu Krzysztof Nosal oraz Prezes Gminny OSP Jan Tomaska wspólnie z Komendantem Gminnym Krzysztofem Zynerem (od Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Koźminku).

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia strażackie i pamiątkowe statuetki, które otrzymali strażacy z jednostki OSP Nowy Nakwasin.

źródło: Gmina Koźminek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze