Jubileusz 100-lecia „Pogoni” Nowe Skalmierzyce

21 listopada Klub Sportowy „Pogoń” Nowe Skalmierzyce obchodził okrągłą, setną rocznicę powstania. Z tej okazji w przeddzień jubileuszu zorganizowano uroczystość, na której społeczność klubu, jego sympatycy oraz zaproszeni goście podsumowali pierwsze stulecie organizacji.

Gala była okazją do uhonorowania osób związanych z „Pogonią”. Najwyższe wyróżnienie otrzymał obchodzący z początkiem listopada 85. urodziny wieloletni działacz, trener wielu pokoleń piłkarzy Jerzy Sowiński, który z rąk posła Tomasza Ławniczaka oraz burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka odebrał nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki brązową odznakę „Za Zasługi dla Sportu”. Klub otrzymał także wyjątkowe wyróżnienia – w jego imieniu Bernard Spasowski i Cezary Boros odebrali z rąk wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego oraz radnych Marzeny Wodzińskiej i Andrzeja Picheta nadaną przez samorząd województwa wielkopolskiego Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Burmistrz oraz przewodniczący rady Tadeusz Orzechowski przekazali organizacji Medal „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Z kolei z rąk wiceprezesa WZPN Piotra Kościelnego prezesi odebrali statuetkę dla KS „Pogoń” Nowe Skalmierzyce. Pamiątkowy dyplom przekazał także starosta Paweł Rajski.

Słów gratulacji, podziękowań było tego wieczoru bardzo wiele i jak podsumował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak: “Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce to dla wielu prawdziwa legenda i powód do dumy. Ileż to emocji dostarczali nam przez te lata piłkarze, którzy wylewają na murawie krew, pot i łzy? Ileż to pokoleń sportowców wychowało się na skalmierzyckim stadionie? Takich faktów nie da się ubrać w liczby.” Za dotychczasową działalność oraz upowszechnianie i promowanie piłki nożnej prezesi „Pogoni” podziękowali siedemnastu trenerom, wręczając im pamiątkowe statuetki. Ci z kolei nie zapomnieli o Bernardzie Spasowskim i Cezarym Borosie, doceniając ich pracę i zaangażowanie.

Podczas uroczystości zebrani poza zapoznaniem się z historią nowoskalmierzyckiego klubu mieli możliwość skosztowania okolicznościowego tortu, wzniesienia toastu, wpisu do księgi pamiątkowej oraz podziwiania oprawy, jaką przygotowali dla nich kibice. Obchody zakończono kolejnego dnia nabożeństwem odprawionym w kościele pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

Na zaproszenie prezesów Bernarda Spasowskiego oraz Cezarego Borosa poza działaczami sportowymi, trenerami, zawodnikami i kibicami w spotkaniu udział wzięli również: poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z radnymi wojewódzkimi Marzeną Wodzińską i Andrzejem Pichetem, starosta ostrowski Paweł Rajski, gospodarz gminy – burmistrz Jerzy Łukasz Walczak wraz ze swoim zastępcą Agnieszką Sipką, przewodniczący rady Tadeusz Orzechowski i radni, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Kościelny oraz komendant komisariatu policji w Nowych Skalmierzycach Andrzej Sobczak.


Fot.: Aleksander Liebert

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter