baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Jubileusz kaliskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

Już pięć lat działa kaliski Dyskusyjny Klub Książki zlokalizowany przy Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od tego czasu, z wyjątkiem przerwy spowodowanej covidem, Klubowicze spotykają się regularnie co miesiąc.

Pierwsze dwanaście miesięcy działalności był okresem stażu kandydackiego, gdzie ustalona oraz utrwalona została forma spotkań. W czasie działalności omówionych zostało 47 książek. 

Członkiem Klubu może zostać każdy. Omawiane na spotkaniach książki dostępne są w Bibliotece w ramach DKK. Wyboru literatury dokonują natomiast wspólnie wszyscy Klubowicze. 

Dyskusyjny Klub Książki to projekt Instytutu Książki – narodowej instytucji powołanej przez Ministra Kultury i odpowiedzialnej za popularyzowanie książek oraz czytelnictwa w kraju.

Obecnie na terenie Polski działa ponad 1700 DKK, które skupiają prawie 19 tysięcy stałych członków. Zanim nastała pandemia koronawirusa, w ciągu roku odbywało się ponad 14,5 tysiąca spotkań klubowych i 900 autorskich.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze