Jubileuszowe Biegi Uliczne „Wiosna Cekowska”

Blisko 120 zawodników stanęło na starcie XXX Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska”. W Cekowie najmocniejsi byli biegacze z Ukrainy, z Oleksandrem Setkovskim na czele, który pokonał „Wiosnę Cekowską” w 15:38 i wyprzedził o 9 sekund swojego rodaka, Mykolę Lukhymchuka. Bieg Główny im. Adama Mariana Walczaka rozegrano na dystansie 5 kilometrów.

Najszybszy z Polaków, Piotr Rękowicz, zajął 5. miejsce w kategorii Open Mężczyzn (17:07), a wśród kobiet bardzo mocno pobiegła Monika Kaczmarek z Łodzi (2. miejsce – Open Kobiet, 17:12). Z kaliskich zawodników najszybciej trasę „Wiosny Cekowskiej” przebiegł Marcin Karasiński (6. miejsce – Open Mężczyzn, 17:32), a z zawodniczek – Olga Kazimirowa (4. miejsce – Open Kobiet, 20:02). Najszybszym biegaczem z powiatu kaliskiego był Dawid Ząbczyński z gminy Koźminek (11. miejsce – Open Mężczyzn, 18:29), a z mieszkanek powiatu, na dystansie 5 kilometrów najmocniej pobiegła Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego (7. miejsce – Open Kobiet).

W Cekowie tradycyjnie pobiegło kilku reprezentantów Drużyny Powiatu Kaliskiego, składającej się z pracowników samorządowych i przyjaciół, na czele ze wspomnianą Justyną Matczak oraz Piotrem Korzekwą, który tradycyjnie zaprezentował się z dobrej strony, uzyskując czas 18:42. To pozwoliło na zajęcie 15. miejsce wśród mężczyzn. W Drużynie Powiatu Kaliskiego pobiegli jeszcze Magdalena i Michał Marszałkowscy. 

W dekoracji zwycięzców uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz Wójt Gminy Ceków Kolonia Mariusz Chojnacki, który kilkanaście minut wcześniej tradycyjnie sam wziął udział w zmaganiach cekowskich. Warto zaznaczyć, że Biegom Ulicznym „Wiosna Cekowska” tradycyjnie towarzyszyła znakomita, rodzinna atmosfera. Mimo kameralnego w tym roku charakteru wydarzenia, nie brakowało dopingu kibiców na trasie, i miłych spotkań, a także wielu rozmów podczas pikniku biegowego, który odbył się tuż po zmaganiach. Głównym organizatorem zmagań była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorami Klub Biegacza Baster-Team oraz Powiat Kaliski.

Pełne wyniki: https://live.time-sport.pl/2021_cekow_5km_full.php

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu; Fot.: Mariusz Kurzajczyk

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze