Juniorzy MMA Tornado Kalisz z medalami w jiu jitsu

W sobotę w Luboniu k. Poznania odbył się ogólnopolski turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu, Summer Open 2023 Gi & No-Gi. W zawodach wystartowało trzech juniorów z klubu MMA Tornado Kalisz: Krzysztof Pawlik, Hubert Bereza i Marcel Pietrzak.

Najlepiej spisał się 17-letni Hubert Bereza, który zdobył srebrny medal w formule no-gi (walka bez kimon) w kategorii wagowej do 71,5 kg. Kaliszanin pokonał wyraźnie na punkty w ćwierćfinale Tomasza Kicińskiego z Copacabana Toruń. Następnie w półfinale, decyzją sędziowską, Oskara Długosza z Top Team Rzeszów. W finale z Julianem Fąferkiem z Berserkers Team Wrocław o przegranej zadecydowały punkty karne, bo również ten pojedynek na macie wygrywał reprezentant MMA Tornado

Drugi medal dla kaliszan, brązowy w kategorii ciężkiej, zdobył Marcel Pietrzak. – Był to dosyć spontaniczny wyjazd na turniej, bo zawodnicy byli w lipcu w okresie tzw. roztrenowania – mówi trener MMA Tornado Kalisz Marcin Małecki.

Źródło: MMA Tornado Kalisz