Już jutro koncert przy Cukierence

Już jutro o godzinie 18:00 odbędzie się koncert przy Cukierence w Opatówku. Na dziedzińcu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów wystąpią: Małgorzata Piotrowska, Maciej Falkiewicz i Franciszek Musioł.

Cukierenka, czyli miejsce, w okolicy którego koncert się odbędzie, to budynek pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku. Wybudowanie domku gotyckiego przypisywane jest generałowi Józefowi Zajączkowi, choć na planie Opatówka z 1824 r. nie ma tego budynku. Wzmianka o budynku pojawia się w dokumentach z 1862 roku. Artyści w tej malowniczej lokalizacji wykonają pieśni, arie oraz duety operowe i operetkowe. Piątkowy koncert będzie częścią cyklu „Spotkania ze sztuką – Opatówek 2021”. 

Warto zobaczyć odnowioną Cukierenkę, o której więcej można przeczytać w jednym z naszych artykułów, a przy okazji zatrzymać się na koncercie i posłuchać świetnych wykonawców. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka i Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów. Organizatorzy przypominają również, że w czasie koncertu uczestników obowiązują aktualne przepisy sanitarne. Udział w koncercie jest bezpłatny. W razie niekorzystnej pogody, koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku (ul. Kościelna 2).

 

 

Źródło: Gmina i Miasto Opatówek

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter