baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

III Międzynarodowa Konferencja „Rola Zielonych Szpitali w przeciwdziałaniu zmianom klimatu”

W dniach 11-12 czerwca 2024 r. w Kaliszu odbędzie się III edycja Międzynarodowej Konferencji pt. „Rola Zielonych Szpitali w przeciwdziałaniu zmianom klimatu”. Wydarzenie rozpocznie wizyta studyjna w wojewódzkim Specjalistycznym ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza.

Przez dwa dni konferencji zaplanowano 28 wykładów oraz debatę ekspercką na temat wpływu zmian klimatu na zdrowie. Prelekcje odbędą się w trzech ścieżkach tematycznych: „Kierunek – zrównoważony rozwój”, „Wpływ zmian klimatu na opiekę zdrowotną” oraz „Propozycje rozwiązań stosowanych w trosce o zmniejszenie skutków globalnego ocieplenia”.

Konferencja zwieńczona zostanie spotkaniem dyrektorów i prezesów podmiotów leczniczych z przedstawicielami Ambasady Królestwa Danii, podczas którego określone zostaną wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Wymiernym efektem będzie nawiązanie współpracy z Health and Environment Alliance (HEAL) oraz podpisanie Apelu przedstawicieli sektora zdrowia dotyczącego działań na rzecz zdrowia w obliczu zmiany klimatu.

Jak podkreślają organizatorzy, system ochrony zdrowia, będąc jednym z większych emitentów gazów cieplarnianych, jednocześnie zmaga się ze skutkami zmian klimatycznych. Poprzez propagowanie idei Zielonych Szpitali zachęcają do wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej jako profilaktyki zdrowotnej.

Wydarzenie ma charakter hybrydowy, a udział w nim jest bezpłatny. Wśród gości znajdą się przedstawiciele ministerstw, WHO, Ambasady Danii, NFZ, władz samorządowych oraz dyrektorzy placówek medycznych z kraju i zagranicy. Konferencja stwarza okazję do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń.

Rejestracja na konferencję jest dostępna pod adresem https://szpital.wolica.pl/rejestracja-na-konferencje/

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze