Już w niedzielę XI Kaliskie Miodobranie!

Kaliskie Miodobranie jest imprezą cykliczną, której organizacja była zawieszona przez okres pandemiczny. Nie zabranie stałych punktów programu, takich jak stoiska z produktami pszczelimi prosto z lokalnych pasiek, pokazy miodobrania, rodzinny konkurs wiedzy o pszczołach, występy zespołów ludowych, ale pojawi się także wiele nowości, jak na przykład: warsztaty z tworzenia świeczek z węzy pszczelej, warsztaty z tworzenia domków dla owadów czy tworzenie lasu w słoiku.

Kiedy XI Kaliskie Miodobranie?

Miodobranie rozpocznie się w niedzielę 4 września o 11:00 i trwać będzie do 18:00. Festyn zorganizowany zostanie na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. – Naszym celem jest stworzenie rodzinnej imprezy, pełnej uśmiechu i ożywionych rozmów, podczas nikt nie będzie się nudzić. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – mówi koordynatorka akcji Aleksandra Nowacka.

Impreza ma też charakter imprezy charytatywnej, ponieważ w jej trakcie zbierać będziemy pieniądze na Bartosza Powązka – podopiecznego Fundacji „Dzieciom Pomagaj”. Jest to chłopiec, który urodził się z wrodzoną wadą w postaci wodogłowia oraz przepukliną oponowo rdzeniową na odcinku lędźwiowym.

Patronat wicemarszałka

Wydarzenie swoim patronatem objął wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski (PSL). – Pszczoły są ważne nie tylko dla Wielkopolski, ale dla całego świata. Miód i produkty pszczele to źródło wielu wartościowych mikroelementów dla naszego organizmu – mówił w rozmowie z Latarnikiem Kaliskim wicemarszałek. Dodawał także, iż z inicjatywy województwa wielkopolskiego w ciągu ostatnich pięciu lat w Wielkopolsce posadzonych zostało kilkadziesiąt tysięcy drzew miododajnych.

– Warto podkreślić, że od pięciu lat każdego roku z budżetu województwa przeznaczamy 2 mln zł na wsparcie pszczelarzy w Wielkopolsce. Jesteśmy pierwszym samorządem wojewódzkim w Polsce, który zdecydował się na takie wsparcie. Inne samorządy wojewódzkie biorą teraz z nas przykład, co bardzo cieszy – dodawał wicemarszałek województwa.

„W Kaliszu się dzieje!” z Aleksandrą Nowacką

Z Aleksandrą Nowacką, która jest koordynatorką wydarzenia z ramienia Regionalnego Związku Pszczelarskiego, wywiad przeprowadziła Anna Druciarek. Serdecznie polecamy tę rozmowę!

https://www.youtube.com/watch?v=CgXjBg7Imw4

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze