Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

K. Kinastowski: spłacamy kredyt D. Grodzińskiego

„Ten deficyt został przyjęty w budżecie. Rada Miasta zgodziła się wyemitować obligacje o wartości 20 mln złotych” – tak na zarzuty ze strony radnego Grodzińskiego odpowiedział Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Słowa te były reakcją na dzisiejszą konferencję radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy sprzeciwiają się uchwale oraz tak odległemu odroczeniu zobowiązania. Podczas spotkania dotyczącego przebudowy Głównego Rynku, prezydent Kinastowski przedstawił również cele, na które została przeznaczona kwota obligacji:

Z 20 mln złotych, 5 569 600 zł zostanie wykorzystane, w części już zostało wykorzystane, na Program Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych dla ulic Lipowej i Łaziennej, ulica Wyspiańskiego, Karłowicza, ulica Kościuszki i remont Alei Wojska Polskiego od ulicy Widok do Kościuszki oraz rewitalizacja Parku Przyjaźni. Natomiast reszta, 14 430 400 zł jest przeznaczone na spłatę długów, które zostały zaciągnięte w całej kadencji pana Janusza Pęcherza, w której współrządził z panem Grodzińskim. Jest to około 12 mln zł za lata 2011-2015, gdzie spłacamy kredyty pana Grodzińskiego i 2,5 mln zł w latach 2017-2018, już podczas kadencji pana Sapińskiego. Emitując te obligacje, zadłużamy miasto tylko na 5 mln zł i idzie to na inwestycje, także nie jest to przejadanie ani szastanie pieniędzmi. Niech pan Grodziński raz na zawsze sobie uzmysłowi, że jak zaciągał kredyty, to zawsze więcej niż ja, jak podnosił podatki i opłaty lokalne, to więcej niż my, a robił i dawał mieszkańcom dużo mniej.

– powiedział Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze