Kadetki Energa MKS Kalisz w finale Mistrzostw Polski

Drugi mecz i drugie, pewne zwycięstwo. Kaliski zespół kadetek pokonał PSPS SMS Police w drugim dniu Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek jednocześnie zapewniając sobie awans do wielkiego finału, w którym będzie bronić tytułu.

Mecz z zespołem z Polic miał podobny przebieg do wczorajszego spotkania z #Volleyem Wrocław. Przeciwniczki były dobrze zmotywowane i próbowały podejmować ambitną walkę, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach, jednak przez zdecydowaną większość pojedynku grę kontrolował kaliski zespół. Dużo problemów zagrywką sprawiała kapitan Karolina Staniszewska, a piłki w ataku były dobrze rozprowadzane przez Klarę Kempfi. Rozgrywająca sporo piłek posyłała do wspomnianej Karoliny Staniszewskiej, ale swoje sytuacje kończyły również Patrycja Łagida, Dominika Milun, Julia Olszewska czy środkowe. Pewne zwycięstwo było efektem wspólnej pracy całego zespołu. Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznana została jednak libero, Natalia Pajdak.

Zwycięstwo z zespołem z Polic zapewniło kadetkom Energa MKS SMS miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski, na którym będą bronić tytułu. Mimo to, jak w pomeczowej wypowiedzi przyznała libero i MVP sobotniego spotkania, Natalia Pajdak plan na ostatni mecz jest jeden – walka o zwycięstwo z Legionovią. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze dwa mecze, więc pojedynek w ostatnim dniu turnieju półfinałowego zadecyduje o tym, kto awansuje z pierwszej lokaty.

 

Energa MKS SMS Kalisz 3:0 PSPS SMS Police

(25:19, 25:18, 25:15)

Źródło: Energa MKS Kalisz
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze