baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Kakaesiacy z pięcioma bramkami!

Mimo niekorzystnego rezultatu do przerwy, w drugiej połowie kakaesiacy odmienili losy rywalizacji. W pierwszej grze kontrolnej zimowego okresu przygotowawczego 2023, podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali beniaminka III ligi gr. 2, Unię Solec Kujawski 5:1. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Putno, Wojciech Maroszek, Kamil Koczy oraz dwukrotnie Jakub Wilczyński!

W 41. minucie wynik sparingu otworzył zawodnik przyjezdnych, Kamil Żylski. Na drugą połowę trener Bartosz Tarachulski wystawił nową jedenastkę, która rozpoczęła strzelecką kanonadę. Bartłomiej Putno, w 61. minucie, doprowadził do remisu w test-meczu, wykorzystując zgranie Jakuba Wilczyńskiego. Końcówka gry kontrolnej należała w pełni do Dumy Kalisza. W 80. minucie karnego wykorzystał asystujący wcześniej Wilczyński, a chwilę później kaliski napastnik zdobył drugie trafienie, po podaniu Mateusza Wysokińskiego. Najaktywniejszy w ostatnich minutach był znów Jakub Wilczyński, który zdołał jeszcze dwukrotnie asystować. Najpierw Wojciech Maroszek, tuż po wejściu na murawę, skutecznie uderzył na bramkę Unii, później kropkę nad “i” postawił w 90. minucie Kamil Koczy.

Podczas test-meczu z Unią, sztab szkoleniowy KKS-u testował dwóch zawodników.

Sparing nr 1, 25.01.2023, godz. 18:30, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Unia Solec Kujawski 5:1 (0:1)
0:1 Kamil Żylski 41. min, 1:1 Bartłomiej Putno 61. min, 2:1 Jakub Wilczyński 80. min k., 3:1 Jakub Wilczyński 84. min, 4:1 Wojciech Maroszek 85. min, 5:1 Kamil Koczy 90. min.

KKS Kalisz:
I połowa: Maciej Krakowiak (30. min Michał Stefaniak) – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Bartosz Gęsior – Daniel Kamiński, zawodnik testowany, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski – Nestor Gordillo, Wiktor Staszak, Piotr Giel.

II połowa: Michał Stefaniak (60. min Mateusz Górski) – Wiktor Smoliński, Filip Kendzia, Jakub Głaz – Kamil Koczy, Mateusz Wysokiński, Michał Borecki, Wojciech Maroszek (68. min Szymon Bora) – Bartłomiej Putno, zawodnik testowany (81. min Wojciech Maroszek), Jakub Wilczyński.

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!