Kakaesiacy z pierwszoligowcem na remis

Kakaesiacy zremisowali 0:0 z Chrobrym Głogów w pierwszym sparingu letniego okresu przygotowawczego 2022. Do przerwy to podopieczni Bartosza Tarachulskiego przeważali na murawie. W drugiej części wkradło się kilka prostych błędów, które skutkowały większą ilością okazji dla pierwszoligowca. W 73. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Borecki.

Borecki mógł już w 13. minucie wpisać się na listę strzelców, ale jego próba, po dograniu z prawej flanki, okazała się minimalnie niecelna. Szczęścia brakowało Mateuszowi Wysokińskiemu, którego uderzenia zostały dwukrotnie zblokowane w pierwszym kwadransie. W 34. minucie, krótko po rzucie wolnym, celny strzał oddał Nestor Gordillo. Chrobry dogodną sytuację miał w 39. minucie, gdy po prostym błędzie jednego z kakaesiaków, rywal wyszedł do akcji “sam na sam”. Ostatecznie udało się zatrzymać rajd przeciwnika.

Po przerwie więcej zaprezentowali rywale. Do 60. minuty “Pomarańczowo-Czarni” oddali dwa płaskie i celne strzały, z którymi dobrze poradził sobie Maciej Krakowiak. Impas przełamać ponownie mógł w 73. minucie Borecki, jednak kaliski pomocnik nie wykorzystał podyktowanego po faulu karnego. W końcówce raz jeszcze dobrą formę w sparingu pokazał Krakowiak, który kapitalnie wybronił uderzenie z ostrego kąta. Do ostatniego gwizdka żadna z drużyn nie zdobyła jednak bramki.

Sparing nr 1, 25.06.2022, godz. 12:00, Stadion Miejski w Głogowie, ul. Wita Stwosza 3
Chrobry Głogów – KKS Kalisz 0:0 (0:0)

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak (BR) – 26. Filip Kendzia (46. min 5. Bartosz Waleńcik), 3. Mateusz Gawlik (C) (46. min 14. Bartosz Gęsior), 42. Wiktor Smoliński – 37. Nikodem Zawistowski (46. min 17. Jakub Głaz), 23. Adrian Łuszkiewicz (65. min 3. Mateusz Gawlik), 24. Mateusz Wysokiński (65. min 11. Michał Borecki), 77. Daniel Kamiński (46. min 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki (46. min 16. Bartłomiej Putno, 82. min 9. Piotr Giel), 10. Nestor Gordillo (46. min 71. Kamil Koczy), 9. Piotr Giel (65. min 15. zawodnik testowany).

Źródło: KKS Kalisz