Kubicatransport
baner_GM
BanerMagdaSpychalskaLatarnik

Kakaesiacy zagrali ostatnie test-mecze

Za nami ostatnie dwa sparingi zimowego okresu przygotowawczego 2023, w których “Trójkolorowi” mieli okazję zmierzyć się z solidnymi trzecioligowcami. Kakaesiacy pokonali Unię Skierniewice 3:1 w pierwszej grze kontrolnej. W drugim test-meczu z Polonią Środa Wielkopolska lepsi okazali się natomiast przyjezdni, pokonując podopiecznych Bartosza Tarachulskiego 3:4.

Spotkanie z aktualnie drugą drużyną w tabeli grupy 1 III ligi rozpoczęło się od szybkiej bramki KKS-u. Już w 8. minucie dogranie Jakuba Wilczyńskiego wykończył pewnie Michał Borecki. “Trójkolorowi” nie mogli cieszyć się jednak zbyt długo z prowadzenia, bo minutę później karnego wykorzystał były kakaesiak, Bartłomiej Maćczak. Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Bartosza Tarachulskiego ustalili rezultat sparingu. W 42. minucie Borecki zrewanżował się za wcześniejszą asystę, wysuwając piłkę do Wilczyńskiego. Napastnik Dumy Kalisza był bardzo skuteczny w test-meczu, bo tuż przed zakończeniem pierwszej części ponownie wpisał się na listę strzelców – w tej sytuacji asystował defensor KKS-u, Filip Kendzia. W drugiej połowie obie ekipy grały dość ofensywnie, ale ostatecznie nie przełożyło się to na następne trafienia.

Kolejnym sparingpartnerem był inny trzecioligowiec – Polonia Środa Wielkopolska. Ten test-mecz również rozpoczął się od szybkiej bramki “Trójkolorowych”, tym razem po rzucie karnym. Futbolówka uderzona przez Maksymiliana Kaczmarka odbiła się od ręki jednego z rywali, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał w 13. minucie Piotr Giel. Dobrze spisujący się tego dnia Kaczmarek asystował przy bramce Karola Smajdora na 2:0 z 20. minuty. Goście niestety wyrównali tuż przed przerwą, aplikując w krótkim czasie aż dwa gole. Polonia w drugiej części przeważała w posiadaniu piłki, stwarzając sobie groźne okazje. W 80. minucie trzecioligowiec prowadził już 4:2, ale nadzieję na remis wzbudził jeszcze Kasjan Lipkowski. Kakaesiak świetnie wykorzystał otwierające, prostopadłe podanie Piotra Giela. Ostatecznie rezultatem 3:4 zakończył się drugi, zaplanowany na piątek 17 lutego sparing.

Sparing nr 5, 17.02.2023, godz. 12:00, boczne boisko Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Unia Skierniewice 3:1 (3:1)
1:0 Michał Borecki 8. min, 1:1 Bartłomiej Maćczak 9. min k., 2:1 Jakub Wilczyński 42. min, 3:1 Jakub Wilczyński 45. min

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia – Kamil Koczy, Mateusz Wysokiński, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski (52. min Maksymilian Kaczmarek) – Néstor Gordillo, Michał Borecki, Jakub Wilczyński.

***
KKS Kalisz – Polonia Środa Wielkopolska 3:4 (2:2)
1:0 Piotr Giel 13. min k., 2:0 Karol Smajdor 20. min, 2:1 Antoni Prałat 44. min, 2:2 Kacper Nowak 45. min, 2:3 Michał Walczak 65. min, 2:4 Jakub Giełda 80. min, 3:4 Kasjan Lipkowski 83. min.

KKS Kalisz: Mateusz Górski – Kasjan Lipkowski, Bartosz Gęsior, Szymon Bora – Daniel Kamiński, Karol Smajdor, Maksymilian Kaczmarek (46. min Kacper Dudek), Jakub Głaz – Wiktor Staszak, Bartłomiej Putno, Piotr Giel.

Źródło: KKS Kalisz