Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliscy policjanci wyposażeni w kamerki na mundurach

Kaliscy policjanci zostali wyposażeni w kamery nasobne. Możemy spotkać funkcjonariuszy z kamerami przy mundurze, rejestrującymi obraz i dźwięk z przebiegu interwencji.

Pierwsze urządzenia trafiły już do funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego.
Głównym celem wprowadzenia osobistych kamer na mundurach policjantów jest transparentność działań Policji, ochrona obywateli oraz ochrona prawna samych funkcjonariuszy. 

Kamery, w które wyposażeni są policjanci mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin i przekazywać dźwięk oraz obraz w systemie szyfrowym. Kamera rejestrując zdarzenie umożliwia identyfikację policjanta, który obsługuje urządzenie oraz zapisuje datę i godzinę interwencji.

Na początku 2020 roku MSWiA przeznaczyło na zakup kamer nasobnych polskiej policji 61 mln zł. A plany są takie, by każdy policjant pracujący w terenie był w taki sprzęt wyposażony w ciągu najbliższych czterech lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze