Kaliscy strażacy ćwiczą w nieczynnej elektrowni Adamów

W ubiegłą sobotę zakończyły się czterodniowe ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego z terenu województwa wielkopolskiego. W ćwiczeniach prócz dwóch Kompanii Gaśniczych wzięły również udział grupy specjalistyczne. W ramach skierowanych na miejsce ćwiczeń Sił i Środków z kaliskiej komendy udały się dwa zastępy gaśnicze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego oraz samochód dowodzenia i łączności.

W szczytowym momencie w ćwiczeniach brało udział 150 strażaków z 50 zastępów. Działania koordynował sztab strategiczny. Dowodził Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Zamelczyk. Wizytację drugiego dnia ćwiczeń przeprowadził także Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak wraz z zastępcą bryg. Robertem Natunewiczem. Przez cztery dni strażacy zmagali się z różnymi, wcześniej przygotowanymi epizodami, które miały miejsce na zamkniętym obiekcie elektrowni Adamów. Zdobyte doświadczenie pozwoli na  wykorzystanie go podczas prowadzonych w przyszłości działań ratowniczo-gaśniczych.

Źródło: KM PSP


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze