baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kaliscy strażacy ćwiczyli na kaliskim wydziale UAM

7 marca na kaliskim wydziale UAM przy ulicy Nowy Świat odbyły się ćwiczenia dla ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Kaliszu. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że o godz. 10.00 miejskiej jednostki straży został zgłoszony pożar w budynku UAM w części administracyjnej.  

Osobą zgłaszającą był pracownik Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, który zauważył pożar. W trakcie zgłaszania pozyskano informację, że rozpoczęto ewakuację osób z budynku zarówno z domu studenckiego jak i części dydaktycznej obiektu. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar obejmuje jedno pomieszczenie, natomiast zadymienie występuje również na korytarzach.

Kierownik przeprowadzający ewakuację przekazał KDR-owi, że nie ma jednej osoby, która najprawdopodobniej przebywała niedaleko miejsca pożaru. Po chwili zgłoszono również, że jedna z osób która ewakuowała się z akademika podczas ewakuacji doznała urazu miednicy i nie może samodzielnie opuścić obiektu (zalecana ewakuacja drabiną mechaniczną przez dedykowane okno do ewakuacji na terenie obiektu).  

Na miejsce przybyło 7 zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Łącznie dzięki działaniom personelu oraz ratowników udało się ewakuować 320 osób, które w momencie rozpoczęcia zdarzenia znajdowały się w budynku. Na koniec strażacy zapoznali się z obiektem, a kolejne zmiany służbowe udadzą się również na rozpoznanie w kolejnych dniach.

Źródło: KM PSP

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze