Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliscy strażacy wzbogacili się o mobilny symulator zagrożeń

W zeszłym tygodniu do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu trafił symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. To nieocenione wręcz narzędzie do pracy w obszarze prewencji społecznej. Dzięki popularnie zwanemu „domkowi” kaliscy funkcjonariusze będą mogli uwrażliwić, szczególnie najmłodszych odwiedzających komendę o zagrożeniach jakie kryją się w domach jednorodzinnych.

Czym dokładnie jest mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego? Jest to inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Umożliwia ona manualne włączanie/wyłączanie wszelkich urządzeń wewnątrz domku. Możliwe jest także definiowanie i odtwarzanie dynamicznych scenariuszy, pozwalających na sekwencyjne uruchamianie kolejnych zdarzeń. Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Miniaturowe czujki, monitorowane przez komputery domku, alarmują jego mieszkańców. W przekazaniu urządzenia zakupionego dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu kpt. Damian Knop oraz przedstawicielka firmy Mlabs z Poznania – Marianna Krzakiewicz.

Źródło: KM PSP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze