baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kaliscy Strażacy wzięli udział w ćwiczeniach ,,POMPA 2023″

20 marca w miejscowości Przedborów zostały przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem „POMPA 2023”, w których wzięli udział kierowcy- operatorzy z Komend Powiatowych z Południowej Wielkopolski.

Ćwiczenia zostały zorganizowane na rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a ich celem było usystematyzowanie poziomu wiedzy, jak i umiejętności na temat organizacji zaopatrzenia wodnego oraz obsługi układów wodno-pianowych.

Pierwsza część zajęć odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie, gdzie instruktorzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie przedstawili wiedzę teoretyczną w przedmiotowym temacie. Następnie przełożono tą wiedzę na zajęcia praktyczne, które odbyły się na zbiorniku wodnym w Przedborowie. Na zakończenie dokonano podsumowania oraz omówiono zdobytą wiedzę podczas warsztatów.

W ćwiczeniach brały udział zastępy z jednostek ratowniczo gaśniczych z Ostrzeszowa, Kępna, Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Pleszewa, Jarocina, Gniezna, Krotoszyna oraz Gostynia.

Źródło: Jednostki Państwowej Straży Pożarnej

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze