Kaliscy strażacy zaangażowani w pomoc przy Narodowym Programie Szczepień

Kaliscy strażacy aktywnie włączyli się w działania, które wspierają przebieg Narodowego Programu Szczepień. Ma on zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Do tej pory na terenie działania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu strażacy uczestniczyli w 4 działaniach polegających na pomocy w dotarciu do punktu szczepień osobom, które nie mogły dojechać do tych miejsc własnym środkiem transportu.

Dwa zdarzenia dotyczyły terenu Gminy Żelazków, a dwa kolejne miały miejsce w Gminie Godziesze Wielkie i Ceków-Kolonia. Ratownicy przetransportowali seniorów oraz udzielili im pomocy przy przechodzeniu między pojazdem, a budynkiem mieszkalnym czy przychodnią, w której odbywały się szczepienia. Jak podkreśla i deklaruje mł. kpt. Szymon Zieliński: “Do zdarzeń polegających na dowożeniu osób na szczepienia w ramach działań wspierających Narodowy Program Szczepień cały czas gotowe są jednostki Państwowej Straży Pożarnej jak również niemal 130 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Kalisza i powiatu kaliskiego.”Źródło: KM PSP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter