Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliscy strażnicy odnaleźli mężczyznę poszukiwanego przez pleszewski DPS

Strażnicy miejscy w trakcie pełnienia służby napotkali mężczyznę, który swoim zachowaniem wykazywał zdezorientowanie. Mężczyzna był zdenerwowany i nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane pytania. Sytuacja ta wzbudziła czujność funkcjonariuszy, na podstawie której uznali, że potrzebuje pomocy.

W trakcie czynności służbowych ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez pleszewski Dom Pomocy Społecznej. Niezwłocznie poinformowano organy poszukujące. Do czasu przybycia służb strażnicy miejscy zaopiekowali się mężczyzną, a następnie przekazali go pracownikom DPS. Straż Miejska apeluje, aby widząc osobę starszą, zagubioną często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych – reagować. Pozostawienie bez reakcji a także bez opieki osób starszych i schorowanych może stworzyć realne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Warto przy tej okazji po raz kolejny przypomnieć, że ustalenie tożsamości osób mających kłopoty z pamięcią znacznie ułatwia włożona do kieszeni kartka lub karta ICE z numerem telefonu do najbliższych czy miejsca pobytu. 

Źródło: SM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze