Kaliska aktorka z wyróżnieniem

Izabela Wierzbicka, aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, trafiła na listę wyróżnionych w 29. odsłonie „Subiektywnego spisu aktorów teatralnych” w kategorii „zwycięstwo”.

Krytyk teatralny, Jacek Sieradzki w swoim spisie wyróżnił Izabelę Wierzbicką za rolę czeskiej poetki Violi Fisherovej w spektaklu „Czytanie ścian” według Mariusza Szczygła w reżyserii Rudolfa Zioły. Krytyk docenił jej umiejętność budowania napięcia i dojrzałość aktorską, choć jak przyznaje sama aktorka, do tego sukcesu przyczyniła się praca całego zespołu. „Czytanie ścian” będzie reprezentatywnym spektaklem w ramach 61. Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Będzie można go zobaczyć na Scenie Kameralnej 11-12 września, a także 17 września. W najbliższej edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych aktorzy zawalczą o nagrody aktorskie Grand Prix. Bilety do zakupienia w kasie Teatru oraz na internetowej stronie Bogusławskiego.

Źródło: WKST

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter