Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliska biblioteka wzbogaciła się o nowe książki

Księgozbiór kaliskiej biblioteki miejskiej wzbogacił się o ponad 4100 nowych tytułów. Na ich zakup w roku 2021 przeznaczono blisko 109 tysięcy złotych. Dodatkowo około 3500 książek do Asnykowskiej książnicy trafiło w formie darów od wydawnictw, stowarzyszeń, fundacji czy czytelników.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zakupiła w tym roku już ponad 3500 książek w formie papierowej i kilkadziesiąt audiobooków za kwotę ponad 85.000,00 zł. Piękne książki bibliotece podarowali również kaliszanie oraz zaprzyjaźnione instytucje, stowarzyszenia, fundacje. Ponad 3500 egzemplarzy wydawnictw pochodzących z darów włączono do zbiorów.

Książki na zakupy księgozbioru w 2021 roku pochodziły z dotacji Urzędu Miasta Kalisza, Budżetu Obywatelskiego oraz z dobrowolnych wpłat od czytelników. Warto zaznaczyć, że wszelkie opłaty, które wpływają do biblioteki za przetrzymane wydawnictwa, są także przeznaczane na zakupy książek. Oferta kaliskiej biblioteki została poszerzona o książki elektroniczne. Czytelnik MBP może za darmo otrzymać kody dostępu do e-booków, audiobooków i synchrobooków z takich platform jak IBUK Libra, Legimi i ebookpoint BIBLIO.

Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. W 2021 roku kaliska biblioteka otrzymała 23.750,00 zł na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczone zostały na zakup wydawnictw w tradycyjnej formie z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także literatury popularnonaukowej. Z tych środków Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów MBP zakupił 612 książek, między innymi: beletrystykę, powieści, kryminały, thrillery, literaturę faktu, literaturę historyczną, biografie, reportaże. Część dofinansowania w ramach NPRCz 2.0 Miejska Biblioteka Publiczna przeznaczyła także na poszerzenie zdalnego dostępu do platformy Legimi. Dzięki temu, każdego miesiąca, kilkadziesiąt czytelników więcej ma dostęp do e-booków, audiobooków i synchrobooków.

Oferta wydawnicza kaliskiej biblioteki jest skierowana do wszystkich grup wiekowych czytelników oraz zwolenników książki w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Wykaz wszystkich książek ze zbiorów MBP w Kaliszu znajduje się w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze