Kaliska Fundacja z pokazem na Kujawach

Podczas trzech dni pokazów mappingu na Bulwarach im Marszałka Józefa Piłsudskiego kilka tysięcy mieszkańców Włocławka poznało wiele interesujących faktów z historii regionu. Historia rozpoczęła się od czasów prehistorycznych, by zakończyć na czasach najnowszych.

Pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie gromadzili się na bulwarach. Obecni na spektaklu widzowie pozytywnie odnieśli się do prezentowanych w nich treści:

„Wybraliśmy się całą rodzinką i obejrzeliśmy dwa razy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kolorów, dźwięku i wiedzy przekazanej w ten artystyczny sposób. Lektor przekazał wiele informacji o Kujawach w bardzo wyrazisty i zabarwiony humorem sposób, co nam bardzo przypadło do gustu. No i te piękne przerywniki z kujawskim wzorem i dźwiękiem dzwoneczków, które teraz będę słyszeć za każdym razem jak na niego spojrzę. Świetne połączenie filmu i animacji, grafika bardzo chwyciła mnie za serce i podobała się również moim pociechom. Bardzo dobry i chwytliwy sposób na przekazanie wiedzy historycznej i rozbudzenie ciekawości, by sięgnąć po więcej i zagłębić się w naszą piękną kulturę. Polecam gorąco małym (świetnie śpią po takim wieczornym wypadzie:)) i dużym.” – skomentowała pokaz Pani Katarzyna. 

Mapping to nowoczesna i nowatorska technika projekcyjna. Za „ekran” służą najczęściej fasady budynków. Film trwający ok. 10 minut wyświetlany był na gmachu Muzeum Etnograficznego we Włocławku w dniach 27-29 sierpnia. 

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z mappingu, które jest dostępne pod tym linkiem: https://youtu.be/hxIDEuZxwMI, oraz reportażu: https://youtu.be/0QSzjhbuEbk.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO www.lotto.pl oraz Urząd Miasta Włocławka.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter