Kaliska gra z nominacją do MOBILE TRENDS AWARDS 2020

Wyprodukowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną gra „Z Kalisza do Kamerunu” otrzymała nominację do MOBILE TRENDS AWARDS 2020 i konkuruje między innymi z projektami Muzeum Narodowego czy Polskiego Radia w kategorii STRONA MOBILNA / RWD - KULTURA I EDUKACJA. Od 11 do 18 lutego trwa głosowanie, a zwycięzcy otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną - statuetkę za zwycięstwo w głosowaniu internautów.

Internetowa gra, którą już wcześniej doceniła witryna AWWWARDS, została zrealizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka i Panów Programistów, a dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA W SIECI oraz budżetu Miasta Kalisza. Koncept gry bazuje na estetyce papieru, która jest nawiązaniem do bibliotecznych księgozbiorów i historycznych materiałów źródłowych (dzienników, map). To także pomost pomiędzy światem rzeczywistym (papierowymi stronami książki), a wirtualnym (gra internetowa). Jednym z kluczowych elementów gry, który sprawia, że kontekst historyczny nabiera lekkości i staje się angażujący dla graczy jest funkcjonalność chatbota. Pełni on rolę głównego narzędzia komunikacji postaci podróżnika (w którą wciela się gracz) z pozostałymi bohaterami. Gracz ma zatem bezpośredni wpływ na to, jak ułoży się fabuła podróży – w zależności od tego, który z proponowanych przez chatbota tekstów wybierze, otrzyma inną odpowiedź, która może ułatwić lub skomplikować jego przygody. Dla lepszych wrażeń użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, programiści stworzyli wersję PWA, dzięki której możliwe jest m.in. odtworzenie gry w trybie pełnoekranowym na ekranach telefonów.

Gala Mobile Trends Awards, na której zostaną ogłoszone wyniki, odbędzie się 4-5 marca. Swoje głosy na grę można oddawać na stronie: https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie.

 

Źródło: MBP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter