Kaliska piłka nożna pobudzona na nowo

KKS Kalisz walczy o awans do Fortuna 1. ligi, a Akademia Piłkarska przygotowuje nowe projekty, które pomogą w rozwoju młodych adeptów. Jak przekonuje Andrzej Machlański, Prezes Zarządu KKS-u Kalisz – „Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że na nowo pobudziliśmy piłkę nożną w Kaliszu.”

Fortuna 1. liga w zasięgu ręki

Sezon 2020/2021 zbliża się ku końcowi, a KKS 1925 Kalisz, choć w tym momencie znajduje się na 6. miejscu w tabeli, to ma realną szansę na awans. Ostatnie spotkania drużyny pokazały, że marzenie o wejściu na zaplecze PKO Ekstraklasy jest naprawdę realne, a szanse wysokie. Zawodnicy dają z siebie absolutnie wszystko, a przed nimi jeszcze trzy ostatnie starcia, z czego dwa Duma Kalisza rozegra na własnym boisku.

„Przed nami trudne mecze: 29 maja z Olimpią Grudziądz i 12 czerwca z Olimpią Elbląg na własnym stadionie oraz 5 czerwca na wyjeździe za Zniczem Pruszków. Serdecznie zapraszamy kibiców do wsparcia i dopingowania Dumy Kalisza na stadionie” – mówi Ryszard Wieczorek, trener „Trójkolorowych”.

Rozwój Akademii przyszłością kaliskiej piłki nożnej

Pandemia wstrzymała zaplanowane projekty rozwoju, jednak teraz, gdy sytuacja na świecie jest już bardziej optymistyczna, klub może zacząć wprowadzać je w życie. W Akademii pojawili się nowi trenerzy, którzy nie tylko są odpowiednimi pedagogami, ale też posiadają kwalifikacje trenerskie. Klub przekonuje, że to właśnie dzięki ich zaangażowaniu będzie możliwa realizacja nowych projektów, takich jak reaktywacja Sekcji Piłki Nożnej Kobiet czy zajęcia dla dzieci ze spektrum niepełnosprawności. Na zapleczu klubu znalazł się także na stałe fizjoterapeuta, a wkrótce adepci będą mogli skorzystać z pomocy dietetyka i psychologa sportowego.

Klub kontynuuje także z pełnym zaangażowaniem letnie obozy dla piłkarzy, turnieje Crispy CUP dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także nabory do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Często czas szkolny jest właśnie kluczowym etapem dla późniejszej ścieżki rozwoju. Kaliski klub chętnie wprowadza swoich wychowanków do 4. ligi seniorskiej, dając im szansę na spróbowanie profesjonalnego sportu.

„Szkolenie w naszym klubie nie kończy się na orlikach czy młodzikach. Kształcimy od przedszkolaka aż po zespół seniorski, ale na rozwój zawodnika potrzebujemy kilku lat i naprawdę dużych środków finansowych, dlatego bardzo dziękuję Urzędowi Miasta Kalisza oraz naszym sponsorom: FB Antczak, Pretender, Acropol, Crispy, Winiary za wsparcie w szkoleniu młodzieży. Podziękowania także należą się dla rodziców – za ich zaangażowanie. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że w perspektywie ostatnich lat pobudziliśmy piłkę nożną w Kaliszu” – przekonuje Andrzej Machlański, Prezes Zarządu KKS-u Kalisz.

Fot.: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze