Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliska policja i PCK wyposażone w narkotesty

Wiceprezydent Mateusz Podsadny oficjalnie przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi – Oddział Rejonowy w Kaliszu testy do wykrywania narkotyków.

Testy posłużą funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu do realizacji działań prewencyjnych, skierowanych do uczniów kaliskich szkół, a także do badań osób nieletnich, podejrzewanych o zażywanie narkotyków. PCK natomiast wykorzysta testy podczas przyjmowania osób bezdomnych do noclegowni oraz ogrzewalni w sytuacji, kiedy ich zachowanie będzie wskazywało na użycie jakiegoś środka psychoaktywnego. W ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2021r. wiceprezydent Mateusz Podsadny przekazał na ręce Dariusza Bieńka – Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu i Natalii Barańskiej – Kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu 270 testów. „Cieszę się, że dzięki przekazanym testom mieszkańcy Kalisza będą mogli czuć się bezpieczniej. To bardzo ważne, by przeciwdziałać skutkom zażywania substancji psychoaktywnych” – powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny. Przekazane testy zostały zakupione ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. 270 testów kosztowało 3.985 zł.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze