Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliska policja ujęła 28-latka poszukiwanego listem gończym

Sprawy poszukiwawcze nie należą do łatwych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga pełnego zaangażowania policjantów.

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynoszą pozytywne efekty. Przykładem tego jest ostatnie zatrzymanie przez policjantów Wydziału Kryminalnego, 28-latka poszukiwanego listem gończym. Dodatkowo okazało się, że kaliszanin miał przy sobie środki odurzające.

Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu niemal każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania, jak najdłużej na wolności. W tego typu przypadkach głównym celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych i ich jak najszybsze zatrzymanie.

Informacje o osobach poszukiwanych przekazywane są wszystkim policjantom będącym w służbie. Często podczas legitymowania lub kontroli drogowej okazuje się, że dana osoba figuruje w policyjnych systemach informatycznych właśnie jako osoba poszukiwana. Jednak najwięcej pracy w poszukiwania wkładają policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego. To często ich żmudna i drobiazgowa praca, także operacyjna – przynosi skutek w postaci zatrzymania osoby poszukiwanej. Często poszukiwania wiążą się z wyjazdami w inne części kraju, współpracą z jednostkami Policji z innych powiatów i województw, a nawet z innymi służbami. Aby poszukiwania i zatrzymania osób były skuteczne potrzebna jest zdobywana latami wiedza i doświadczenie, ale także ponadprzeciętne zaangażowanie samych policjantów. Tylko takie połączenie daje gwarancję sukcesu.

I o takim właśnie sukcesie możemy mówić w przypadku policjantów, którzy w miniony piątek zatrzymali poszukiwanego 28-latka. Policjanci rozpoznali mężczyznę w rejonie jednego z marketów. Wiedzieli, że kaliszanin poszukiwany jest listem gończym wydanym przez sąd. Na widok funkcjonariuszy 28-latek rzucił się do ucieczki. Ostatecznie został zatrzymany w pieszym pościgu. W trakcie kontroli okazało się, że miał przy sobie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny na obecność metaamfetaminy.

28-latek został już przewieziony do aresztu. Spędzi tam blisko dwa lata. Wcześniej usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu; fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze