baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kaliska premiera „RUPIECIARNI” już w najbliższy piątek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na spotkanie autorskie – kaliską premierę RUPIECIARNI, najnowszej książki poetyckiej Janusza Taranienki. Wydanie tej książki było ostatnim działaniem przed zamknięciem kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka (2010-2022).

Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (Kalisz, ul. Legionów 66) i zainauguruje nowy cykl spotkań z twórcami pn. „Krótka piłka – podanie bezpośrednie”, który będzie realizowany przez Izabelę Fietkiewicz-Paszek w nawiązaniu do prowadzonego przez nią od lutego 2021 r. poetyckiego vloga „Krótka piłka”.

Janusz Taranienko urodził się i mieszka w Białymstoku, z którym związał całe swoje życie zawodowe. Poeta, redaktor, animator życia literackiego, instruktor prowadzący warsztaty literackie, recenzent książek, juror konkursów, moderator spotkań literackich, członek redakcji wydawnictw Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, ma w swoim dorobku ok. 150 publikacji literackich w prasie, radiu i w Internecie – głównie prac krytycznoliterackich.

Jest on laureatem kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, a także był nominowany do Nagrody Literackiej Prezydenta M. Białegostoku im. W. Kazaneckiego (2015) i wyróżniony stypendium artystycznym Prezydenta Miasta (2022).

Tomy wierszy:

przeszłości, wyd. Instytut Filologii Polskiej UwB, Stowarzyszenie Schola Humana, Białystok, 2015

rupieciarnia, wyd. Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka, Kalisz 2022

Źródło: MBP

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze