baner_FBAnt
życzenia
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kaliska Rada Kobiet powołana na drugą kadencję!

Kaliska Rada Kobiet, działająca jako organ doradczy, konsultacyjny i inicjatywny przy Prezydencie Miasta Kalisza, została powołana na drugą kadencję. Prezydent Krystian Kinastowski podczas spotkania w ratuszu wręczył akty powołania jedenastu członkiniom Rady, które będą pełniły swoje funkcje społecznie do końca grudnia 2027 roku.

Rada od początku swojego istnienia skupia się na sprawach związanych z polityką rodzinna, dostępem do opieki zdrowotnej, ochroną przed przemocą, aktywizacją zawodowa, równouprawnieniem we wszystkich obszarach życia oraz podnoszeniem świadomości społecznej na temat praw kobiet. Jej zadaniem jest wspieranie władz miasta w realizacji polityki zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.

Nowy skład Kaliskiej Rady Kobiet

Iwona Cieślak.jpg [440.76 KB]

Iwona Cieślak – od 2007 roku pracuje w Urzędzie Miasta Kalisza, gdzie pełni funkcję naczelniczki Kancelarii Prezydenta Miasta. Wcześniej jako dziennikarka mediów lokalnych i regionalnych poruszała wiele tematów społecznych. Przez pięć lat pracowała jako społeczna kuratorka sądowa. Przez sześć lat była przedstawicielką mieszkańców w Komitecie Rewitalizacji Miasta Kalisza. Związana z Kaliską Radą Kobiet od jej koncepcji, inicjatorka wielu projektów, niejednokrotnie reprezentowała Radę na kongresach i sympozjach. Wspiera akcje charytatywne. Jest autorką projektów obywatelskich związanych głównie z zazielenianiem miasta oraz kampanii promujących miasto.

Magdalena Garncarek.jpg [818.14 KB]

Magdalena Garncarek – przedsiębiorczyni, która aktywnie łączy wiele zadań zarówno tych związanych z biznesem, jak również społecznych. Organizatorka cyklicznego wydarzenia „rowerowe wyprawy z BIKE Serwis”, które skupia różne grupy społeczne. Angażuje się i wspiera kaliskich sportowców, współorganizuje sztafetę Cyklistów do WOŚP. W życiu osobistym żona, matka i kobieta, która pielęgnuje swoje pasje – rower to dla niej wolność, która pozwala odkrywać świat i łapać oddech.

Maja Graf.jpg [1,011.35 KB]

Majka Graf – Nauczycielka, terapeutka dzieci w spektrum autyzmu, instruktorka teatralna, animatorka wydarzeń kulturalnych i projektów społecznych, współzałożycielka Fundacji Kwadratura. Specjalizuje się w pracy z różnorodnymi grupami, w tym mniejszościowymi i zagrożonymi wykluczeniem, wykorzystując miasto jako przestrzeń twórczych spotkań i budowania relacji. Zakochana w Kaliszu – jego kamienicach, podwórkach i subtelnym uroku. Autorka projektów takich jak Kultura na trawie, Podwórkowa kultura, Łapacze Kultury, PlanTY, Podróżnicy z doliny Prosny, Sąsiedzi, Aleja Magnoliowa, Dzieci dzieciom, czy Zamigana Lektura, które łączą ludzi w duchu twórczej podróży i wzajemnego zrozumienia.

Katarzyna Muszalska.jpg [894.78 KB]

Katarzyna Muszalska – jako specjalistka, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Od ponad 10 lat poświęca się działalności społecznej. Wolontariuszka fundacji Czyńmy Dobro, związana również z programami społecznościowymi Stowarzyszenia Wiosna, będąc przez lata liderką tworzącą zespół wolontariuszy w Kaliszu. Obecnie działa w tych strukturach również jako specjalistka ds. rekrutacji, audytorka i trenerka wewnętrzna. Lubi szerzyć idee pomocy innym, zarażając tą pasją zarówno społeczność naszego miasta, jak również prowadząc wdrożenia wolontariuszy na terenie całej Polski. Aktywna wolontariuszka Fundacji WOŚP. Stawia na swój rozwój i udział w różnych inicjatywach, by swoją osobą pokazywać, że można łączyć pracę zawodową i pasję pomagania innym. Prywatnie uwielbia przyrodę, podróże, zwierzęta i rękodzieło artystyczne.

Katarzyna Pinczewska-Piątkowska.jpg [908.70 KB]

Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – doktor nauk humanistycznych, absolwentka MBA ZSW UAM UEP, teoretyk muzyki, muzykolog, menedżer oświaty. Od 1991 r. pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym w Kaliszu. Przez 18 lat pełniła funkcję prodziekana ds. studenckich i kształcenia, przez cztery kadencje była członkinią Senatu UAM. W latach 2007- 2012 r. była dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu. Zajmuje się działalnością naukową oraz popularyzatorską. Jest współtwórczynią Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Kaliskie Forum Organowe, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Henryka Melcera i Kaliskiego Festiwalu Pianistycznego. Jest członkinią zarządu – sekretarzem Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” im. prof. Jerzego Rubińskiego, członkinią zarządu i wiceprezeską fundacji CALISIA ARTS, współtwórczynią Stowarzyszenia na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM „Artem Docendi” oraz współtwórczynią Stowarzyszenia na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu „Tryton”. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” i Złotym Medalem „Za długoletnią służbę”. Działa w Kaliskiej Radzie Kobiet od jej powstania. Prywatnie żona kaliskiego przedsiębiorcy, mama dwójki dorosłych dzieci i babcia dwóch wnuków.

Karolina Skrzypczyńska.jpg [766.15 KB]

Karolina Skrzypczyńska – adwokatka, absolwentka stacjonarnych studiów prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Praktykę prawniczą wykonuje od 2007 roku, od 2015 roku we własnej kancelarii adwokackiej. Radna Rady Miasta Kalisza. To dzięki jej pomocy i zaangażowaniu 42 rodziny z os. Dębowego w Kaliszu odzyskały mieszkania od upadłego dewelopera. Udziela się także w akcjach charytatywnych, związanych z pomocą ofiarom przestępstw. W ramach projektu Adwokaci Rozjaśniają Prawo, prowadzi prelekcje w szkołach i przedszkolach. W uznaniu jej zaangażowania społecznego uhonorowana tytułem Kaliszanka Roku 2022.

Aneta Staniszewska.jpg [750.73 KB]

Aneta Staniszewska – przedsiębiorczyni, prezeska Fundacji Klucz, wiceprezeska Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Zawodowo zajmuje się pośrednictwem i doradztwem finansowym. Społecznie działa na rzecz dzieci i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Za działalność charytatywną wyróżniona m.in. tytułem Wolontariusza Roku 2019. Zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce w Plebiscycie Osobowość Roku. Działa w Kaliskiej Radzie Kobiet od jej powstania. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci.
Katarzyna Stępień – całe jej życie zawodowe związane jest z KOBIETAMI i to na ich rzecz chce pracować w Kaliskiej Radzie Kobiet, o Kobietach chce mówić, Kobietom chce pomagać i Je wspierać, a także edukować, ponieważ jest położną i nauczycielką akademicką. Posiada ku temu niezbędną wiedzę i doświadczenie. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, ponieważ lubi się rozwijać, dlatego przyjęła zaproszenie, aby działać w gremium Rady. Lubi i dobrze się czuje z ludźmi młodymi. Twierdzi że to właśnie w nich tkwi potencjał.

Sylwia Strzelec.jpg [903.20 KB]

Sylwia Strzelec – polonistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła również studia podyplomowe na kilku kierunkach, w tym resocjalizacji i socjoterapii. Od 2009 roku jest funkcjonariuszką służby więziennej. Od kilku lat pracuje w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim – od 2022 roku na stanowisku zastępczyni dyrektora Aresztu. Angażuje się społecznie – jest wolontariuszką w poradni leczenia uzależnień. Żona i matka dwóch synów. Miłośniczka psów. W skład Rady pierwszej kadencji weszła w sierpniu 2023 roku.

Agnieszka Świderska.jpg [877.13 KB]

Agnieszka Świderska – od maja 2024 prezeska Kaliskiego Koła Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta, które zajmuje się wsparciem rodzin w kryzysie ubóstwa. Działa w grupie roboczej będącej organem wspierającym prace Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Propagowała wdrożenie objęcia rejonu miasta Kalisza programem Zdrowa aorta. Powołana w skład Zarządu Fundacji na Rzecz Medycyny Polskiej, która prowadzi działalność w zakresie edukacji wśród profesjonalistów medycznych, wspierania współpracy pomiędzy szpitalami. Kieruje także poradniami w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, tym poradnie kontroli kardiologicznych urządzeń wszczepialnych. Żywo angażuje się w politykę lokalną mając na celu dobro mieszkańców i rozwój miasta Kalisza. Prywatnie prowadzi działalność w branży medycznej oraz pasjonuje się sportem i literaturą.

Marta Walczykiewicz.jpg [1.02 MB]

Marta Walczykiewicz – wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie z Rio de Janeiro z 2016 roku. Sportowa ambasadorka Kalisza. Najbardziej utytułowana zawodniczka w historii miasta, od 27 lat reprezentująca Kalisz na trzech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich, dwóch Igrzyskach Europejskich, kilkunastu Mistrzostwach Świata i Europy. Legenda polskiego kajakarstwa. Multimedalistka, która w swojej kolekcji posiada 133 medale imprez mistrzowskich. Pierwsza w historii kraju Mistrzyni Igrzysk Europejskich.
Żołnierka Wojska Polskiego i członkini zarządu Polskiego Związku Kajakowego.
Odznaczona Złotym Krzyżem za Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Wyróżniona godnością Honorowy Obywatel Miasta Kalisza i tytułem Kaliszanka Roku 2023.

Fot, informacje nt. składu rady: Kancelaria Prezydenta Miasta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze