baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kaliska Rada Pamięci Narodowej za kontynuowaniem idei Kaliskiego Marszu Niepodległości

We wtorek odbyło się posiedzenie Kaliskiej Rady Pamięci Narodowej, do zadań której należy, m.in. inicjowanie i koordynacja organizacji miejskich obchodów świąt patriotycznych i rocznicowych.

Tradycją jest, że posiedzenia Rady Pamięci odbywają się na początku roku kalendarzowego. Podczas narad, podsumowywane są działania zrealizowane w roku poprzednim i planowane na rok bieżący. Obecni na spotkaniu poparli ideę kontynuacji organizowania, zapoczątkowanego w ubiegłym roku, Kaliskiego Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada.

Poruszono też temat dbałości o poszczególne miejsca pamięci, w tym o nagrobki osób zasłużonych, biorących udział w ważnych wydarzeniach związanych z ruchem niepodległościowym. Członkowie Rady Pamięci, na czele z przewodniczącym, wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem, zatwierdzili aktualny wykaz uroczystości patriotycznych w 2023 roku.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze