Kaliska strefa kibica na Euro 2020

Przed nami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020, a to oznacza, że będziemy mogli dopingować reprezentację Polski. Część kibiców nie wyobraża sobie przeżywania sportowych emocji bez strefy kibica, w której wielu nieznanych sobie ludzi razem ogląda mecze na telebimie i jednoczy się we wspólnym kibicowaniu. Jest tylko pytanie, gdzie w Kaliszu będzie taka strefa?

Przy okazji wielkich sportowych wydarzeń w polskich miastach i miasteczkach powstawały zazwyczaj ogromne strefy kibica, w których tłumy ludzi mogły wspólnie oglądać mecze, cieszyć się z wygranych i przeżywać porażki. Pandemia pokrzyżowała plany wydarzeń sportowych. W 2020 roku rozczarowani kibice nie mogli obejrzeć Igrzysk Olimpijskich ani razem podziwiać zmagań piłkarskich podczas Euro 2020. Rok 2021 przynosi nam powiew optymizmu oraz powrót sportu na największe areny. W naszym mieście jest już wyznaczone miejsce na strefę kibica. Władze zapraszają pod kaliski Ratusz, aby razem kibicować Biało-Czerwonym!

Mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski rozpoczną się 14 czerwca. Tego dnia nasi zawodnicy rozegrają pierwszy mecz – z reprezentacją Słowacji. Dla Biało-Czerwonych będzie to teoretycznie najłatwiejsze spotkanie. Słowacja awans do mistrzostw Europy 2021 wywalczyła dopiero w barażu, w którym pokonała Irlandię Północną.

Kolejnym rywalem kadry Paulo Sousy będą mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku. Mecz Polska-Hiszpania odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Będzie to zdecydowanie cięższa walka dla naszej drużyny. Hiszpanie to jedni z faworytów do końcowego zwycięstwa w całym turnieju. 23 czerwca Polacy powalczą ze Szwedami w ostatnim meczu grupy E Euro 2020. To po nim dowiemy się czy i z jakiego miejsca do kolejnej rundy awansowała polska reprezentacja. 

Biało-Czerwoni swoje mecze będą rozgrywać w Sankt Petersburgu (Słowacja, Szwecja) i w Sewilli (Hiszpania). Ich bazą w trakcie całej fazy grupowej będzie natomiast Sopot. Polska reprezentacja w piłce nożnej trzykrotnie wystąpiła na Mistrzostwach Europy. W 2008 roku na turnieju w Austrii i Szwajcarii odpadła w fazie grupowej. Cztery lata później jako współorganizator mistrzostw (wraz z Ukrainą) zajęła ostatnie miejsce w grupie A. Największy sukces Polacy odnieśli na mistrzostwach Europy w 2016 roku we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału, w którym przegrali z Portugalczykami dopiero w konkursie rzutów karnych.

Strefa kibica w Kaliszu będzie czynna:

˗ 14 czerwca, mecz Polska-Słowacja (godz. 18)
˗ 19 czerwca, mecz Polska-Hiszpania (godz. 21)
˗ 23 czerwca, mecz Polska Szwecja (godz. 18)
˗ 11 lipca, finał (godz. 21)

W strefie będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze