Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliski Chór Nauczycielski zaprasza do swojego grona!

Kaliski Chór Nauczycielski powstał w roku 2009 przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Od roku 2017 działa pod kierownictwem Małgorzaty Błaszczyk. Chór liczy 28 osób w różnym wieku,  którzy reprezentują różnorakie zawody i środowiska. Nie są profesjonalnymi muzykami, ale entuzjastami muzyki chóralnej. Pozwala to na wspaniałą współpracę opartą na życzliwości, wymianie doświadczeń i wzajemnej pomocy podczas prób.

Zespół systematycznie podnosi poziom wykonawczy, co pozwala na realizację programu z literatury chóralnej, zarówno polskiej, jak i angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, obejmującego utwory od epoki średniowiecza po muzykę współczesną. Tak bogaty repertuar jest prezentowany na koncertach, przeglądach i konkursach muzycznych lokalnych, ogólnopolskich, a także zagranicznych. Zespół bierze udział w życiu kulturalnym Kalisza, angażując się w wiele przedsięwzięć, jak np.: Dni Kalisza – Święto Rzeki Prosny,  Festiwal MultiArt (niezapomniany koncert z zakresu muzyki alternatywnej wraz z zespołem REBEKA na Kaliskim Rozmarku w 2019). Każdego roku Chór zaprasza kaliszan na Koncert Kolęd i Drogę Krzyżową Środowisk Twórczych do Katedry Kaliskiej. W roku 2011 zespół wziął udział w X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Krosnowicach, rok później w Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Nauczycielskich. W roku 2013 zaprezentował się w konkursie Chóralnym w Spittal a.d. Drau  w Austrii. Rok 2014 przyniósł zespołowi jedną z dwóch głównych nagród na Festiwalu Sacra Ecclesiae w Tarnowie, a 2019 – Brązowy Medal na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej w Tykocinie oraz udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat. W roku 2021 zaśpiewał na 43 Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.

W bieżącym roku Kaliski Chór Nauczycielski wziął udział w XXX Wielkopolskich Spotkaniach Chóralnych „Carmen Sacrum Festiwal”  oraz w  X Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym „Per Musicam Ad Astra” im Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program, który  przedstawił podczas zmagań konkursowych przyniósł efekt w postaci Brązowego Dyplomu.

-Zapraszamy w nasze szeregi. Nie musisz czytać nut, ale musisz lubić muzykę, ludzi  i śpiew zespołowy. Spotykamy się w każdą środę o godzinie 16:30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, ul. Teatralna 3. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku. Warto zrobić coś dla siebie – zachęca Małgorzata Błaszczyk, dyrygentka chórzystów.

Źródło: MDK Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze