Kaliski Chór Nauczycielski zaprasza do zespołu

Kaliski Chór Nauczycielski zaprasza nowych chórzystów do zespołu. Chór powstał w 2009 roku z inicjatywy prezydenta Miasta Kalisza, który jego siedzibę ustanowił w MDK-u. Członkami chóru jest wielu nauczycieli, ale przynależność zawodowa nie jest warunkiem uczestnictwa.

Od roku 2017 dyrygentem Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego jest Małgorzata Błaszczyk. Zespół jest złożony z osób, które lubią śpiewać, a co najważniejsze, chcą pracować dla osiągnięcia wspólnego sukcesu. Sukcesywnie podnoszony jest poziom umiejętności przez rozwój muzyczny i repertuarowy. Pomimo pandemii chór nie zaprzestał działalności, pracując często w bardzo ograniczonym składzie. Każda próba jest kolejnym krokiem do osiągania wspólnego celu, który przekłada się choćby na fakt, iż w tym roku udało się wziąć udział w 43. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej “Schola Cantorum”. Obecnie, kiedy życie powoli wraca do normalności, wracają do zespołu ci chórzyści, którzy z oczywistych względów obawiali się o swoje zdrowie. Praca nad nowym repertuarem trwa, a członkowie czerpią przyjemność z każdej próby. 

Chór zaprasza nowe osoby współpracy, zapewniając o życzliwości w podejściu do umiejętności każdego potencjalnego chórzysty. Aby być członkiem zespołu nie trzeba znać nut i nie trzeba być nauczycielem, ale trzeba chcieć śpiewać, być otwartym na nowe wyzwania i także na pracę, bo jak wiadomo sukces nie bierze się znikąd. Próby odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kalisz przy ul. Teatralna 3, w każdą środę od godz. 16.30. Można również przesłać wiadomość poprzez SMS na nr 507-064-820. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego: https://www.facebook.com/kaliski.chor.nauczycielski  i stronie placówki: www.mdk.kalisz.pl.


Źródło: MDK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter