baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kaliski hejnał wybrzmiał w Lublinie

Kaliski hejnał zabrzmiał podczas Przeglądu Hejnałów Miejskich w Lublinie. Najstarsze polskie miasto po raz kolejny reprezentował trębacz Marcin Wieczorek.

Impreza odbywa się w Lublinie od blisko 30 lat. 15 sierpnia w wydarzeniu wzięło udział ponad 30 trębaczy z całej Polski. Z balkonu Trybunału Koronnego wybrzmiało 27 hejnałów miejskich. Wśród nich nie zabrakło muzycznej wizytówki Kalisza, którą po raz kolejny wykonał Marcin Wieczorek, trębacz, nauczyciel i dyrygent. – Od lat z dumą reprezentuję miasto na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych – podkreśla muzyk. – Na przygodę z hejnałem, która trwa do dziś, dałem się namówić Andrzejowi Bujakiewiczowi, ówczesnemu dyrektorowi szkoły muzycznej w Kaliszu.

Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich jest okazją do przedstawienia mieszkańcom miasta oraz gościom odwiedzającym Lublin hejnałów polskich miast, a także ich promocji w skali kraju. Wydarzenie wielokrotnie było również miejscem prezentacji nowo powstałych sygnałów. Organizatorami przeglądu są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miłośników Hejnałów Miejskich z siedzibą w Lublinie oraz Miasto Lublin. 

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze