baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kaliski Marsz Równości wyruszy, ale bez patronatu prezydenta

Organizatorzy wydarzenia tłumaczą, że swoimi działaniami chcą przekazać, że osoby LGBTQIAP+ żyją wśród nas „od zarania dziejów”. Tegoroczna, trzecia edycja marszu ma nawiązywać do muzycznej historii miasta. Wydarzenie nie otrzymało patronatu prezydenta naszego miasta, mimo że organizatorzy złożyli taką prośbę. Przyczyną, jak wyjaśnia prezydent, są „kwestie formalne”.

III Kaliski Marsz Równości – „Calisia Pride” kolejny raz przejdzie ulicami miasta bez Honorowego Patronatu Prezydenta Miasta Kalisza. Powodem są „względy formalne” oraz „minimalny związek z zakresem zadań Prezydenta Miasta Kalisza”. Organizatorzy wydarzenia twierdzą, że argumenty prezydenta są „wymijające”. Ponadto przytaczają oni wypowiedź prezydenta jednego z naszych miast partnerskich – konkretnie Hamm i zestawiają ją z decyzją Krystiana Kinastowskiego.

„Szanowny Panie Kopica,

Serdecznie dziękuję za Pana list, który dotarł do mnie pod koniec Maja.

Chciałbym zacząć od jednej rzeczy: osobiście bardzo mocno wierzę w to, że wszyscy ludzie zasługują na równe prawa, w każdym państwie na całym świecie. Niezależnie od pochodzenia, płci czy orientacji seksualnej, wszyscy powinni mieć takie same szanse, aby żyć życiem bez obaw o jakąkolwiek dyskryminację.

W mieście Hamm wspieramy kluby, organizacje i inicjatywy które działają na rzecz praw wspólnoty LGBTQI z moralnego przekonania. Na przykład miasto Hamm wspiera „blick*” – inicjatywę która tworzy sieć przyjazną osobą queerowym w naszym mieście.

Jestem zaniepokojony wszelkimi ruchami anty-LGBT w Polsce. Jednocześnie jestem bardzo szczęśliwy, że w naszym mieście partnerskim, jakim jest Kalisz, jest taka inicjatywa która walczy o prawa i interesy osób LGBTQI, i która organizuje takie wydarzenie jak Marsz Równości. Jako Burmistrz miasta Hamm, obowiązują mnie konkretne przepisy mówiące o tym, że mogę nadać patronat jedynie wydarzeniom odbywającym się w naszym mieście.

Mimo, że nie mogę objąć Waszego Marszu Równości oficjalnym patronatem, zapewniam Was, że Wy, oraz inne organizacje, macie moje pełne wsparcie w swojej walce o równość praw osób LGBTQI.

Z wyrazami szacunku,

Marc Herter,

Burmistrz Miasta Hamm

Pomimo braku wspomnianego patronatu, organizatorzy zachęcają wszystkich do zabrania tęczowych flag, chorągiewek, gadżetów i akcesoriów. Marsz rozpocznie się przy Parku Przyjaźni od strony ul. Skalmierzyckiej. „Calisia Pride” ma odbyć się przy akompaniamencie clubowej muzyki, a uczestnicy marszu zamierzają krzyczeć hasła, by walczyć o równość dla wszystkich dyskryminowanych ich zdaniem w kraju mniejszości. Ze względów bezpieczeństwa reszta trasy zaprezentowana zostanie na dzień przed planowanym wydarzeniem.

Źródło: Bank Równości

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze