baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kaliski Podcast Historyczny

Kaliski Podcast Historyczny to dźwiękowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu skierowana do wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta.

Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sobczak-Waliś, kierowniczka Działu Informacji Naukowej i Zbiorów Specjalnych w miejskiej bibliotece, która z pomocą zaproszonych gości – historyków, regionalistów będzie starała się przybliżyć ciekawe wydarzenia z dziejów Kalisza.

Formuła podcastu została tak pomyślana, by nie narzucać sztywnej formy, nie ma zatem z góry przygotowanych pytań, to bardziej rozmowa o temacie, aniżeli wykład. Nie ukrywam, że grupą docelową jest młodzież, ale oczywiście na nikogo się nie zamykamy. Kim będą bohaterowie odcinków tego jeszcze nie mogę zdradzić, ale będzie na pewno ciekawie – powiedziała Monika Sobczak-Waliś.

Podcasty to jeden z prężniej rozwijających się rynków, jeśli chodzi o media. Biblioteka Miejska stara się wciąż sięgać po nowe formaty, by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Krótka, lekka forma Kaliskiego Podcastu Historycznego powinna zatem spodobać się wszystkim tym, którzy stronią od naukowych opracowań stawiając na ciekawe rozmowy – powiedział Robert Kuciński, dyrektor Biblioteki.

Szczególne podziękowania autorzy kierują na ręce Arkadiusza Błaszczyka, Tomasza Wolffa oraz Sebastiana Jochana.

Emisja premierowego odcinka już w piątek 11 listopada na profilu Facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. Gościem odcinka będzie Mariusz Kurzajczyk regionalista, autor artykułów poświęconych historii naszego miasta.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze