baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kaliski Podcast przybliżył nam postać M. Jałowieckiego

To już dziewiąty odcinek Kaliskiego Podcastu Historycznego. Tym razem usłyszymy o człowieku, który kupił dla Polski Westerplatte. Sylwetkę Mieczysława przybliżył jego wnuk.

O postaci związanego z ziemią kaliską Mieczysława Jałowieckiego – ziemianina, agronoma, dyplomaty, delegata Rządu Polskiego w Gdańsku, wreszcie człowieka, który kupił dla Polski Westerplatte, a także o trudnych latach II Rzeczypospolitej oraz potrzebie pielęgnowania pamięci historycznej Monika Sobczak-Waliś rozmawia z Andrzejem Jałowieckim, prawnukiem Mieczysława.

Czym jest Kaliski Podcast Historyczny?

Kaliski Podcast Historyczny to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu skierowany do wszystkich zainteresowanych dziejami ponoć „najstarszego” miasta w Polsce. Wybieramy najciekawsze tematy, prostujemy fakty, odzieramy z tajemnic bohaterki i bohaterów – powiedzieli inicjatorzy projektu.

Projekt rozpoczął się w listopadzie zeszłego roku, a do tej pory pojawiło się 9 odcinków podcastu. W materiałach usłyszymy nie tylko pomysłodawczynię Monikę Sobczak-Waliś, ale również osoby związane z naszym miastem. Swoją wiedzą oraz przemyśleniami dzieliła się m.in. Anna Narewska – nauczycielka historii w III LO w Kaliszu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze