Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliski poseł PiS członkiem komisji śledczej ds. afery wizowej

W czwartkowym głosowaniu Sejm zatwierdził skład komisji śledczej ds. afery wizowej, uzyskując jednomyślne poparcie 373 posłów. Jednym z członków został Piotr Kaleta.

Komisja Śledcza została powołana w celu „gruntownego rozeznania w legalności, właściwości oraz celowości działań związanych z procesem legalizacji pobytu cudzoziemców na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej”, obejmującym okres od 12 listopada 2019 roku do 20 listopada 2023 roku. Jej zadaniem ma być nie tylko ocena zgodności tych działań z obowiązującym prawem, ale także identyfikacja potencjalnych przypadków nadużyć, zaniedbań i zaniechań w tym kontekście.

W czwartkowym głosowaniu 373 posłów poparło wybór członków komisji – nie było żadnych głosów przeciw ani wstrzymujących się. Aby sformować skład komisji, konieczna była większość bezwzględna, a ta wynosiła 187 głosów.

Prawo i Sprawiedliwość, będzie miało w składzie komisji czterech swoich przedstawicieli. Wśród zgłoszonych przez partię znajdują się Zbigniew Bogucki, Andrzej Śliwka, Daniel Milewski oraz Piotr Kaleta – poseł z Kalisza.

Z ramienia Koalicji Obywatelskiej do komisji zostaną delegowani Maria Janyska, Marek Sowa oraz Michał Szczerba. Trzecia Droga reprezentowana będzie przez dwóch posłów, Aleksandrę Leo z Polski 2050 i Mirosława Orlińskiego z PSL. Jednego przedstawiciela będzie miała KP Lewica, Razem i Konfederacja, a będą nimi odpowiednio Maciej Konieczny i Krzysztof Mulawa.

Zapowiada się bardzo ciekawy czas! Dzisiaj zostałem oficjalnie wybrany na członka Komisji Śledczej ws. „Afery Wizowej”, jako reprezentant Prawo i Sprawiedliwość. Z takim składem komisji, obecna większość parlamentarna nie będzie miała łatwo – poinformował wczoraj Kaleta.

Jest to druga komisja śledcza powołana przez Sejm nowej kadencji, po komisji śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych.

fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze