Kaliski Punkt Szczepień rusza od 10 maja

Trwa rejestracja telefoniczna na szczepienia przeciw covid-19, które od 10 maja będą wykonywane w Punkcie Szczepień Powszechnych. Zgodnie z decyzją wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, w Kaliszu powstał jeden Punkt Szczepień Powszechnych. Miasto organizuje go we współpracy z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat.

Dziś przebieg prac w Punkcie Szczepień Powszechnych nadzorowali Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza oraz Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza. Zdrowie kaliszan to jeden z naszych priorytetów. Dokładamy wszelkich starań, by przygotowania przebiegały sprawnie z zachowaniem wymogów sanitarnych” – mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny. Szczepienia przeciw Covid-19 rozpoczną się 10 maja. Będą wykonywane od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00. “W punkcie pracować będą cztery zespoły szczepiące. Obecni będą: lekarz, ratownik medyczny oraz pielęgniarki. W organizację zaangażują się wolontariusze – studenci kierunków medycznych Akademii Kaliskiej” – dodaje wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Podmiotem leczniczym, który odpowiada za przeprowadzanie szczepień, jest kaliska spółka KIDSCLINIC s.c. Szczegóły dotyczące sposobu rejestracji oraz numery telefonów


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter