baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kaliski szpital wzbogacony o kolejne sprzęty

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny dotarły kolejne sprzęty zakupione w ramach z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, a konkretnie projektu „Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu celem zwiększenia dostępności do usług w kontekście pandemii COVID i jej skutków”.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Niezwykle przydatne urządzenie – skaner naczyń – od piątku 18 sierpnia mają do dyspozycji specjaliści z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy ulicy Toruńskiej.

Skaner żył – inaczej nazywany iluminatorem naczyniowym, wyświetla mapę naczyń krwionośnych bezpośrednio na ciele pacjenta. Aparat, obrazuje sieć naczyń krwionośnych w czasie rzeczywistym, całkowicie bezinwazyjnie i bez kontaktu ze skórą pacjenta.

Jak to działa? Urządzenie emituje światło podczerwone (IR), oświetlając tkankę w wybranym obszarze. Obrazowanie naczyń krwionośnych następuje poprzez wchłanianie promieniowania podczerwieni przez hemoglobinę we krwi. Kamera w aparacie rozpoznaje zablokowane światło i używając specjalnie opracowanych algorytmów, umożliwia wizualizację sieci naczyń krwionośnych, bezpośrednio na skórze. Dzięki temu lekarze i pielęgniarki mogą sprawnie i szybko zlokalizować odpowiednie żyły, w celu wkłucia i kaniulacji. Zakupione przez szpital urządzenie jest wyposażone w statyw z wysięgnikiem tzw. „gęsią szyją”, które ułatwiają korzystanie z urządzenia, bez konieczności angażowania dodatkowej osoby.

Oddział Kardiologiczny

Stacja centralnego monitorowania z infrastrukturą telemetryczną, a także rejestratory do telemetrii, to kolejny sprzęt, który wzbogacił medyczne wyposażenie Oddziału Kardiologicznego w kaliskim szpitalu. W poniedziałek rozpoczęła się instalacja nowej aparatury. W drugiej połowie tygodnia, gdy sprzęt zostanie podłączony i skonfigurowany, personel będzie fachowo przeszkolony z obsługi nowej aparatury medycznej.

Sprzęt umożliwia przeglądanie oraz interpretowanie danych, a także podejmowanie trafnych działań na ich podstawie. System monitorowania wyświetla dane pacjentów w czasie rzeczywistym i pozwala na jednoczesne, skuteczne monitorowanie parametrów kardiologicznych wszystkich wymagających tego pacjentów oddziału kardiologicznego w szpitalu.

Zakupy szpitala

Skaner naczyń kosztował 17 199 złotych, a nowoczesna centralna stacja monitorowania wraz z infrastrukturą telemetryczną i rejestratorami do telemetrii kosztowała w sumie 436 320 złotych brutto.

Powyższe urządzenia są częścią sprzętowych zakupów z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość zakupów z projektu pod nazwą „Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu celem zwiększenia dostępności do usług w kontekście pandemii COVID i jej skutków”, warta jest ponad 7 milionów złotych brutto. Z WRPO kaliski szpital otrzymał 85% tej kwoty, natomiast 10% to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, stanowiąca wkład własny.

Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze