Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliski szpital wzbogacony o nowoczesny defibrylator

Nowoczesny defibrylator otrzymało Pogotowie Ratunkowe przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. Defibrylator, który będzie wyposażeniem Zespołu Ratownictwa Medycznego w ambulansie typu S (ambulans specjalistyczny z lekarzem w ZRM), to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu.

-Defibrylator umożliwia między innymi pomiar saturacji, ciśnienia tętniczego, a także teletransmisję danych bezpośrednio do pracowni hemodynamiki. Jest to bardzo rozbudowane urządzenie, które z pewnością poprawi i ułatwi pracę naszego ZRM – podkreśla Maria Szafrańska, szefowa Pogotowia Ratunkowego w kaliskim szpitalu.

Nowe urządzenie zostało zakupione dzięki dotacji przekazanej naszej placówce przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Dotacja wyniosła nieco ponad 127 000 złotych, kaliski szpital ze środków własnych wyłożył na ten zakup 1140 złotych.

Defibrylator, który do tej pory był na wyposażeniu karetki typu S, przeniesiony został do karetki zastępczej.

Źródło: Facebook/ Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze