Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliski szpital zmodernizował oświetlenie – ma być „jaśniej i taniej”

W „Okrąglaku” została przeprowadzona modernizacja oświetlenia na energooszczędne. Wykonawca, który wygrał przetarg, opracował najpierw projekt, a następnie zrealizował prace, polegające na wymianie niezbędnych instalacji oraz opraw oświetleniowych w szpitalu.

W ramach inwestycji pn. „Modernizacja systemu oświetlenia na energooszczędne w budynkach oraz na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79 i ul. Toruńskiej 7 – etap I”, zmodernizowane zostało oświetlenie wokół szpitala, a światło na klatkach schodowych przy ulicy Poznańskiej włącza się automatycznie dzięki czujnikom ruchu.

Nowe oświetlenie jest nie tylko bardziej estetyczne, ale ma także zapewniać zdecydowanie lepszą widoczność oraz większe bezpieczeństwo po zmroku. Ma też pozwolić placówce zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Pierwszy etap modernizacji oświetlenia na energooszczędne kosztował 853 682,94 złotych brutto. Modernizacja oświetlenia na energooszczędne zrealizowana została dzięki dotacji z Urząd Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wykonawca udzielił 96 miesięcy gwarancji na realizację zadania.

Źródło: Szpital Kalisz/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze