Kaliskie domostwa dla jerzyków i owadów

150 budek lęgowych dla jerzyków oraz 38 domków dla owadów zapylających w maju trafi do Kalisza. Będzie to wsparcie dla pożytecznych ptaków i owadów oraz kolejny element akcji #KaliszdlaZiemi.

Budki lęgowe i większość domków dla owadów otrzymają kaliskie szkoły i przedszkola. Dla najmłodszych będzie to ciekawa forma edukacji ekologicznej. Jerzyki przylatują do Polski w maju. Te pożyteczne ptaki są sprzymierzeńcem człowieka w walce z komarami, muchami i meszkami. „Aby zwiększyć wiedzę na temat owadów zapylających rośliny, szkołom podstawowym i przedszkolom przekażemy hotele dla zapylaczy. Będą one schronieniem dla pszczół murarek, miesierek czy porobnic, motyli i innych owadów” – zapowiada prezydent Krystian Kinastowski. Trzy duże domki dla owadów zapylających staną w miejscach publicznych: w Parku Miejskim, Parku Przyjaźni i na plantach miejskich.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze