Kaliskie pływaczki na medal

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze – Drzonkowie, od 25 do 27 czerwca, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Uczestniczyła w nich żeńska reprezentacja Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start”, która spisała się na medal.

W zawodach wzięło udział 116 zawodników z 23 klubów. Jednak kaliskie zawodniczki (średnia wieku zaledwie 15 lat) z powodzeniem rywalizowały z najlepszymi, w tym również w gronie seniorskim. Dziewczęta trzykrotnie stawały na trzecim stopniu podium w wyścigach sztafetowych 4 x 100 m stylem dowolnym, 4 x 50 m stylem dowolnym i 4 x 100 m stylem zmiennym. W składach sztafet znalazły się: Julia Domagała, Maja Karpisiewicz, Nikola Konwińska, Alicja Piec i Kinga Wychorska.

W startach indywidualnych na podium w klasyfikacji open, łączącej wszystkie grupy, meldowała się Alicja Piec, która wywalczyła trzy brązowe medale na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym, a także 200 m stylem zmiennym. Pływaczki mogły przygotować się do zawodów, i wziąć w nich udział, dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Kalisza, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Przy tej okazji warto dodać, że Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” zaprasza dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności do wzięcia udziału w zajęciach, które rozpoczynają się od września br. na pływalni OSRiR w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze