baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Kaliskie Spotkania Teatralne coraz bliżej!

W maju Kaliskie Spotkania Teatralne ponownie zagoszczą na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. 63. edycja Festiwalu zaplanowana jest od 22 kwietnia, część stacjonarna od 6 do 13 maja. Sprzedaż biletów na specjalne wydarzenie – wyjazdowy Prolog KST– rusza już w tym tygodniu. Pełny repertuar będzie znany już wkrótce.

Pierwszym spektaklem, który weźmie udział w tegorocznej edycji Konkursu Sztuki Aktorskiej, będzie sceniczna adaptacja jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XXI wieku. Spektakl “Łaskawe” na podstawie dzieła Jonathana Littella w reżyserii jednej z najważniejszych europejskich artystek teatralnych, Mai Kleczewskiej z powodu swojego rozmachu inscenizacyjnego zostanie zaprezentowany na rodzimej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W sobotę 22 kwietnia kaliski teatr zapewni widzom dojazd na miejsce prezentacji i bezpieczny powrót. Na śląskiej scenie zobaczymy tego dnia aż 34 artystów, a w główną rolę nazistowskiego oficera Maximiliana Aue wcielą się Roman Michalski oraz Mateusz Znaniecki. Bilety na „Łaskawe” będzie można kupić już od środy 15 marca do czwartku 13 kwietnia w cenie 120 zł, w kasie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i on-line. W cenę biletu wliczony jest już transport autokarowy.

Stacjonarna część 63. KST odbędzie się tradycyjnie w maju – od soboty 6 maja do soboty 13 maja – w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Podczas ośmiu dni na kaliskich scenach wystąpi prawie setka artystów w ponad dziesięciu spektaklach z całej Polski. Jak co roku najlepsze role wyłoni profesjonalne jury, złożone z praktyków i teoretyków teatru. Jurorzy zdecydują również o tym, kto dołączy do grona laureatów Grand Prix KST, którym przez lata honorowani byli tacy mistrzowie sztuki scenicznej jak Tadeusz Łomnicki, Jerzy Trela, Zbigniew Zapasiewicz, Janusz Gajos, Krystyna Janda, Jan Peszek, Anna Dymna, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Jan Englert, Danuta Szaflarska czy Krzysztof Globisz. Widzowie tradycyjnie będą mogli wytypować swoich ulubieńców w plebiscycie publiczności na Naj-Bogusławskiego aktora i aktorkę oraz na Naj-Bogusławski spektakl.

Pełny repertuar 63. KST zostanie ogłoszony na konferencji prasowej w poniedziałek 27 marca. We wtorek 28 marca będzie można zakupić karnety na cały festiwal, a sprzedaż biletów na poszczególne spektakle ruszy w środę 29 marca o godzinie 10:00 w Kasie Teatru i on-line

Źródło: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze