Kalisz będzie roztrąbiony!

Uczestnikami Letniej Akademii będą uczniowie i absolwenci szkół i akademii muzycznych z Polski i zza granicy, a wykładowcami wybitni profesorowie i instrumentaliści z całego świata (m.in. Japonii, Węgier, Wysp Kanaryjskich, Rumunii). W sumie do Kalisza przyjedzie ok. 300 uczestników warsztatów oraz 40-osobowa kadra pedagogiczna.

Warto zauważyć, że w ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty dla orkiestr dętych z woj. wielkopolskiego. Akademia odbędzie się w wielu zakątkach Kalisza – m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera, Akademii Kaliskiej, Centrum Kultury i Sztuki, I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka, Narodowym Sanktuarium Św. Józefa, Kościele oo. Franciszkanów, w Klubie Komoda, w parku, przy fontannie, Baszcie Dorotce. Co ciekawe Akademia zagra także na rzece Prośnie.

Organizatorem projektów „Roztrąbiony Kalisz” i „Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+” jest Fundacja Clarino, a współorganizatorem Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Projekt „Roztrąbiony Kalisz” jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Wielkopolskiego.

Szczegółowy Program dostępny jest TUTAJ

 

Źródło: CKiS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze