Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz dla młodych

Rada Miasta Kalisza zagłosowała za uchwałą w sprawie realizacji programu „Kalisz dla młodych”. Mogą z niego skorzystać studenci oraz absolwenci uczelni w Kaliszu, rekomendowani przez rektora uczelni lub osobę przez niego upoważnioną.

Celem programu jest pomoc osobom młodym – studentom i absolwentom, którzy nie ukończyli 30 roku życia w podjęciu starań w kierunku usamodzielnienia się poprzez najem mieszkania, a także zwiększenie liczby młodych osób mieszkających na terenie Miasta Kalisza. Te osoby nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkaniowego lub nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym na terenie Miasta Kalisza lub w miejscowości pobliskiej.

Wnioski wymagają pisemnej opinii rektora uczelni lub osoby przez niego upoważnionej, przedłożenia aktualnego zaświadczenia o pozostawaniu w stosunku pracy oraz opinię o pracy zawodowej, wystawionej przez pracodawcę. Prezydent Miasta Kalisza powołuje komisję do oceny wniosków i wyboru najemców lokali w oparciu o opinie, okres zatrudnienia, charakter wykonywanej pracy oraz sytuację rodzinną i ekonomiczną wnioskodawcy.

Najemcą lokalu zostaje student lub absolwent wskazany przez uczelnię i wybrany przez komisję oraz zawiera stosowną umowę z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, ponosząc wszelkie opłaty z tytułu użytkowania lokalu. Zasady kwalifikowania do zamieszkania w lokalu oraz korzystania z lokalu określi regulamin.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Program „Kalisz dla młodych” realizowany jest we współpracy pomiędzy Miastem Kalisz a Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu i Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie – Kampusem Mundurowym w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze